Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

19.02.2016

... Im mnie mniej tym lepiej…


  Muszę zaufać…  Bogu, że ma nad  wszystkim pieczę  i wie co dla nas najlepsze… ( już nauczyłam się, że to "najlepsze" w Bożej perspektywie wydłuża się na wieczność, a nie na teraźniejszość i bardziej odnosi się do ducha niż ciała… taka trochę inna optyka patrzenia)

   Bardzo często w ostatnim czasie wraca do mnie świadomość wielkiego daru jakim jest obecność Żywego Boga w Przenajświętszym Sakramencie i obecnego w czasie Mszy Św.
   Im mniej słów i moich egoistycznych pragnień, jak ma wyglądać moje życie, które de facto stawiają zaporę dla Boga w postaci mojej wolnej woli… tym więcej Łaski Bożej przechodzi swobodnie przeze mnie...

   Tak często modlę się, żeby Jezus przemieniał moje serce na wzór swojego serca…
mam wrażenie, że ta przemiana może dokonać się samoistnie, jeśli tylko będę w zasięgu Jego oddziaływania (adoracja Najświętszego Sakramentu, przyjęcie Jezusa w Komunii Św.)  i nie będę chroniła się przed promieniami wychodzącymi z przebitego serca.
  Być tylko obok… przy… oczyścić serce z grzechu, mieć pragnienie zjednoczenia… i tyle mogę… resztę robi sam Bóg… przenika cały świat swoją Miłością, Miłosierdziem, Nadzieją, Pokojem…
   Jedno jest tylko ograniczenie dla Jego Przymiotów… moja wolna wola, która wybiera grzech i stawia tamę Bogu…
   Mam wrażenie, że im mniej mnie w kontaktach z Bogiem tym lepiej dla mojej duszy…
                                                      Ania M.

1 komentarz:

 1. Też ostatnimi dniami "dochodzi" do mnie, że im mniej "gadania" w modlitwie tym modlitwa "pełniejsza", głębsza... :)))
  Aniu bardzo na czasie, przynajmniej dla mnie Twoje słowa - dziękuję :)))
  P.S.
  Jezu cichy Serca pokornego uczyń serca nasze wg Serca Twego :)))
  Bóg zapłać +

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.