Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

3.08.2015

Pielgrzymkowy czas. O rzeczywistym oddaniu się Matce Bożej… rozmyślania i zachęty cz.1 :)

 Akt Osobistego Oddania się Matce Najświętszej


   Matko Boża, Niepokalana Maryjo!  Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewolę miłości. Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi Świętemu, którego jesteś Matką  Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twojego Syna i zawsze zwyciężasz.  Spraw więc, Wspomożycielko wiernych, by moja rodzina, parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym Królestwem Twego Syna i Twoim.  
 Amen.
  Rzeczywiście oddać się Maryi… Oddanie się ma być rzeczywiste... to jest tak mocne słowo, jak oddać się na  własność. Nie wystarczy wiedzieć, jak powinno być, jak oddanie się Maryi powinno się rozwijać. Trzeba rzeczywiście, w każdej sytuacji iść tą drogą . Maryja prowadzi znaną tylko sobie ścieżką do świętości… taką, której nikt z nas  sam nie odkryję. Maryja jedyna otrzymała od Boga taką łaskę, że ma prawo prowadzić mnie po skróconej i łatwiejszej drodze. Ale muszę się Jej całkowicie oddać  i pozwolić się prowadzić, choćby ta droga wydawała się…. dziwna... 

  Oddanie się Maryi, to nie jakaś nowa forma pobożności, to jest nowa forma życia. Rewelacyjna, zdolna całkowicie przeobrazić postępowanie człowieka tak, aby umiał odpowiadać  życzeniom Boga. A to jest główne zadanie życia religijnego. 
  Jan XXIII rzeczywiście oddał się Bogu, gdy zrozumiał, że Bóg chce, by ogłosił Sobór, uczynił to natychmiast. Potem się przestraszył. Wiemy, że nawet nie mógł zasnąć tego wieczoru. Uspokoił się dopiero, gdy sobie powiedział: Janie, kto rządzi Kościołem, ty czy Pan Bóg? Przecież Pan Bóg. Więc śpij spokojnie. Janie śpij. I zasnął. Kazał mu Bóg rozpocząć dzieło wielkie, ponad siły. A on Bogu na serio zaufał. Gdzie bylibyśmy dziś, gdyby nie Sobór Watykański Drugi?     

   Cdn… :)                                                                  Elżbieta


https://www.youtube.com/watch?v=JuBpXOh9BPQ

https://www.youtube.com/watch?v=Xi3QmItSFaM

1 komentarz:

  1. Dzięki Elu, za Twoje treści,Twój czas poświęcony dla nas :)
    Bądź pozdrowiona, Święta Maryjo, Matko Nasza!
    Wśród tylu dróg poprowadź serce me. Prowadź je tam, gdzie radość wieczna jest... :)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.