Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

11.07.2015

Księga Wyjścia 35 - 40 Przepisy kultu. Przybytek i jego sprzęty.


   Te ostatnie rozdziały Księgi Wyjścia, to szczegółowy opis powstawania Przybytku Pana i wszystkich sprzętów z nim związanych.
 W tych, wydawałoby się, czysto technicznych przepisach, było coś , co zwróciło moją uwagę. Kilkakrotnie było to zaznaczone.
  Otóż kiedy ludność miała się składać na te wszystkie potrzebne przedmioty i sprzęty, pozostała w całkowitej wolności, co do tego, czy i ile dać, oraz to,że jeśli coś powstawało, a były wykorzystywane poszczególne potrzebne do tego zdolności i talenty, było podkreślone, że pochodzi to od Boga.

  
   Tak właśnie powinno być. Wszystko co mamy, co dane jest nam zrobić, nasze zdolności, nie pochodzą od nas .To jest coś, co otrzymaliśmy i nie jest to naszą zasługą. Gdyby nie Pan Bóg nie bylibyśmy w stanie wstać nawet z łóżka. To dzięki Niemu, z Jego Woli mamy to co mamy, równocześnie jednak Pan Bóg pozostawia nas w wolności i od nas tylko zależy, od naszej woli, jak z tego będziemy korzystać... 
                                                                             Aneta

1 komentarz:

  1. Tak, zgadza się. W dzisiejszym świecie zupełnie to ignorujemy. Ostatnio często spotykam osoby, które skarżą się na swoich zwierzchników w miejscach pracy- na panoszące się poniżanie, ośmieszanie, podważanie kompetencji czy ogólnie deptanie w nas człowieczeństwa. Robią to osoby młode, wykształcone, w jakiś sposób będące na wysokim szczeblu kariery, mające władzę nad pracującymi pod ich nadzorem. Władza. Poczucie bycia lepszym? W czyich oczach? Nie wiedzą , że jedna chwila, noc , wydarzenie może spowodować zmianę miejsca w życiu i np zależność od kogoś kogo się gnębiło przez ostatnie miesiące? Wszystko mamy od naszego Stwórcy. Każdą zdolność i sukces w życiu. Warto o tym pamiętać.

    OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.