Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

4.07.2015

Księga Wyjścia 34 Odnowienie Przymierza

Bóg jest Bogiem Miłosierdzia i przebaczenia. Modlitwa wstawiennicza Mojżesza odniosła oczekiwany skutek. Pan Bóg przebaczył przewinienia narodu żydowskiego... mało tego, zawarł z nim ponowne Przymierze.

 Mojżesz przebywa na górze Synaj. Rozmawia z Panem Bogiem i spisuje Przykazania, które sam Bóg mu przekazuje.

Kiedy schodzi z tablicami z Góry. Jego oblicze lśni...

 Chyba nie ma się co dziwić... każdy kto przebywałby twarzą w twarz z Bogiem lśniłby na odległość - Radością, miłością, szczęściem, pokojem, pięknem wewnętrznym... To jest to wszystko, czego człowiek może doświadczyć będąc blisko Boga.
  Tak też wygląda każdy z nas, kto doświadczył  Boga w swoim życiu, kto żyje Nim.

  Kiedy oglądam jakieś młodzieżowe wydarzenia religijne, to od razu dostrzegam na tych twarzach, tę Bożą Radość. Ci młodzi ludzie są piękni Bogiem.

  Oczywiście dotyczy  to również tych wszystkich, którzy są blisko Boga, czy to młodzi, czy starsi. Od razu, na pierwszy rzut oka widać lśnienie Bożej Miłości na twarzach ludzi.

Każdy, komu bliskie sercu są Boże Przykazania jest piękny...

  Panie Boże napełniaj nas Blaskiem swojej Miłości, której owocem będzie życie w zgodzie z Tobą i Twoim nauczaniem.
                                                                                        Aneta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.