Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

30.11.2014

Z Św. O. Pio i Agnieszką w Adwent cz. 5. Boże bądź mi miłościw.


    
   Umiłuj Sakrament Pokuty


     Niedziela, 30 listopada
  Dobrego dnia, Siostro i Bracie!
Zatrzymaj się na chwilę… 

  Pierwsza niedziela Adwentu, czasu oczekiwania, gdy powoli zbliżamy się do Tajemnicy. Mówi się, że to czas radosnego czekania. Dlaczego więc jesteś smutny? Żadna gorączkowa krzątanina, nastrój ulotny, zgiełk, nie przywróci radości, jeśli nie będzie w nas Boga.

  „Pamiętaj, że Bóg jest w nas, kiedy żyjemy w stanie łaski uświęcającej, a na zewnątrz nas-by tak powiedzieć-kiedy żyjemy w stanie grzechu; jednak Jego anioł nigdy nas nie opuszcza…
On jest naszym najszczerszym i najpewniejszym przyjacielem, kiedy nie zasmucamy go naszym złym postępowaniem”.  (Giuseppe del Ton Il buon Pastore,s.205. Tł.o.S.Kafel)

   Na co czekasz? Wejdź do kościoła. Czy kapłan jest w konfesjonale? Nie wahaj się! Uklęknij
 i żałuj szczerze.
  Nawet nie wiesz, jakie masz szczęście! U nas nieczęsto można się spowiadać, dlatego szanuję bardzo ten Święty Sakrament i jest ona dla mnie źródłem wielkiej radości.
  Święty Ojcze Pio, naucz nas cenić to, że możemy jeszcze żałować, że mamy jeszcze czas. Naucz nas nie zwlekać z pokutą i poprawą. Tylko wtedy oczekiwanie będzie radosne.
 
W przeciwnym razie, Pan Jezus przychodzi taki, jak w wierszu księdza Twardowskiego:

obdarty ze śniegu i polskich kolęd
za wcześnie, za późno , nie w porę.
Naciska dzwonek…
Dzwonek jest nieczynny…
Jak czekasz? Na Kogo czekasz?
                                                                                               Agnieszka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.