Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

15.10.2014

15 października - Dzień Dziecka Utraconego

 Kolejny rok obchodzony jest Dzień Dziecka Utaconego.
 Na naszej stronie po raz drugi możemy wspominać te wszystkie dzieci, które przedwcześnie odeszły.
Dlaczego o tym znowu wspominamy?
Ci, którzy stracili swoje dzieci wiedzą najlepiej, jak ważna jest pamięć o tych wszystkich maluszkach, którym nie dane było się narodzić, a które bardzo często są zapomniane przez otoczenie i najbliższych.
  Przedwczesny poród, śmierć dziecka w łonie mamy, czy poronienie, są dla każdego rodzica wielką stratą i tragedią. Nie ma znaczenia dla nich, czy dziecko miało.... 5 tygdoni, czy 40.
  To było ich dziecko, na które czekali,  które zdążyli już pokochać i z którym wiązali już jakieś plany i nadzieje.

Wspomnienie i pamięć są bardzo ważne i potrzebne, aby móc w pełni przeżyć czas żałoby, a z czasem przyjąć i zaakcetpować to na co nie ma się wpływu i z czym trzeba się pogodzić.

  Czas po stracie dziecka jest przepełniony wielkim bólem i żalem. Z czasem odczucia te słabną, ale pamięć o dziecku, które odeszło pozostaje w sercu rodzica do końca życia.
  Dzień 15 października jest dniem, który przypomina o tych wszystkich maluszkach, które narodziły się nie dla świata, ale dla nieba. Nie zapominajmy o nich, o ich rodzicach.
Pamiętajmy o tych wszystkich, którzy doświadczyli utraty dziecka. To oni - rodzice, szczególnie potrzebują naszego wsparcia, modlitwy i pamięci o ich nienarodzonym dziecku.

Niech ten wirtualny znicz zapłonie dla tych wszystkich naszych aniołków, które cieszą się już szczęściem wiecznym w Niebie

   Aneta


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.