Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

17.02.2014

Rozmowa Przyjacielskich dusz.  Gdyby Osoba, którą kocham i której wierzę, że chce mojego dobra, mieszkała obok i zapraszała mnie do siebie... czy starałabym się być u Niej z wizytą tak często, jak to tylko możliwe?

  Gdybym wiedziała, że zna mnie lepiej niż ja samą siebie, ma mądrość, doświadczenie i szczerze chce mi pomóc... to, czy nie chodziłabym do niej po radę?

  Gdybym wiedziała, że jest sposób, aby "uszczknąć" coś z tej Osoby, niedoścignionego wzoru, żeby coraz bardziej upodabniać się do Niej, aż do całkowitego zjednoczenia... czy nie starałabym się skorzystać z tego?

Czy można kochać kogoś nie wierząc w Jego istnienie?

  Czy jeśli ktoś nas ratuje, poświęcając w tym celu życie swojego Syna, to, czy idziemy raz na jakiś czas do Niego w odwiedziny na "odczepnego''?

  Gdy jesteśmy chorzy idziemy do lekarza, przepisuje nam leki, karnie je bierzemy, codziennie, wierzymy, że to ma nam pomóc, przynieść ulgę... to dlaczego, tak trudno uwierzyć, że Najwyższy jest lekarzem naszych serc i dusz, a lekiem, który ma uleczyć nas z braku miłości jest Ciało i Krew Jego Syna... Wystarczy przyjść, On czeka... Czy ja wierzę w realność Boskiego Lekarza?

 Dlaczego tak mało osób korzysta z możliwości częstego przyjmowania Jezusa Chrystusa do serca?

  Może warto zastanowić się w co, Kogo ja wierzę….  stanąć w szczerości serca przed samym sobą, bez kłamstwa i udawania…. Czasem to jest bolesne, ale jeśli pragniemy prawdziwej relacji z Najwyższym… inaczej się chyba nie da .

                                                      Ania 

    Aniu.

 Oto moje odpowiedzi do tego co napisałaś, według kolejnych akapitów i pytań:

Tak
Tak
Tak

Nie można.
Nie

 Życie nie jest chwilą i Wiara nie jest chwilą. To procesy. Apostołowie mówili. Panie przymnóż nam Wiary. Pan Jezus mówił do Piotra, czy do Apostołów…, że modlił się, żeby nie ustała jego Wiara…. Będąc przecież całkiem namacalnie, tuż, tuż. 
A my, a nasza Wiara?
  Raz uwierzywszy, codziennie uwierzać powinniśmy. Myślę, że ta namacalność Bożej obecności w życiu pragnącej osoby, może być realna.

  Nie wiem, dlaczego tak mało osób przyjmuje Pana Jezusa do swojego serca. Nie chcę osądzać.

  Tak Aniu. Człowiek powinien stanąć i postawić sobie pytanie o swoją Wiarę.
A mówiąc, że Wierzy powinien to okazywać, starać się chociaż…. bo, czy może to w pełni okazać, czy choćby tak, jak by chciał, a co dopiero tak, jak by chciał Bóg?

  Bez Miłosierdzia Bożego, ani rusz, ale chyba składając wszystko na Bożą Miłość i Miłosierdzie, w sensie braku swoich starań…., bo i tak Miłosierny Bóg mnie nie może odrzucić - to chyba nie jest to, co człowiek Wierzący i kochający Boga powinien Mu oferować.

                                                   Sławek +


  A jakie, czytający te słowa, są Twoje odpowiedzi?

4 komentarze:

 1. Bóg Kocha bez względu na nasze postępowanie, bo z Krzyża Prosił Ojca " Przebacz Im bo nie wiedzą co czynią", ale świadomość że Bóg wie o skażeniu grzechem Świata przez "upadłe anioły" nie powinna być w żadnym razie usprawiedliwieniem dla Duszy, gdyż Nasze TAK choćby na końcu Naszej drogi pozwala NA NADZIEJĘ, tyle tylko że "możemy nie zdążyć powiedzieć tego ostatniego TAK, więc najlepiej jest Zawsze KOCHAĆ< BO MIŁOŚĆ JEST BOŻA, MIŁOŚĆ JEST SAMYM BOGIEM.Nie wystawiaj na próbę Boga, bo nie ma nic takiego jak Panu Bogu świeczka a diabłu ogarek, tylko ALBO PANU BOGU ŚWIECZKA, albo diabłu swoje istnienie ! Zachęcam do przemyśleń Tych którzy się licytują w Kochaniu i w Ponad Kochaniu przeciwstawianiem Innych nie przemyślanych obowiązków, bo One są potrzebne, ale Nasze bycie na ziemi jest Próbą naszej Miłości do Boga Stwórcy - reszta to NASZE NIEPRZEMYŚLANE MYŚLENIE.
  Mieszkam na Warszawskiej Starówce gdzie Kościołów jest na "kilogramy", więc cóż mógł bym powiedzieć Bogu stając przed Nim, że nie miałem czasu, czy daleko do Świątyni w której zawsze na mnie Czekał ?
  Zawsze nie byłem taki jak obecnie, ale Pan dał mi "jeszcze jedną szansę' i miał nadzieję że zrozumiem to wszystko czego nie potrafiłem zrozumieć wcześniej - ZROZUMIAŁEM, ale Dał mi "mały rebus z życia do rozwiązania" który by rozwiązać musiałem Go poprosić. Skutek był nieoczekiwany, ZROZUMIAŁEM ZAGADKĘ, jestem codziennie u stołu Pańskiego, a każde potknięcie niosę do konfesjonału.

  OdpowiedzUsuń
 2. czasem faktycznie obowiązki żony/męża, rodzica nie pozwalają na częste uczestnictwo we Mszy Św ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że głównym powodem jest lenistwo i brak świadomości jakiego Dobra dobrowolnie unikam

  Ania

  OdpowiedzUsuń
 3. Aniu, to co Napisałaś jest TRAFIENIEM W DZIESIĄTKĘ, ale do tego potrzeba dodać że lenistwo nie jest najgorszym naszym Wrogiem, najgorszym naszym wrogiem jest brak chęci na miejscu w Domu zajrzeć do Pisma Świętego, ot tak poprostu z marszu GDZIE POPADNIE bez wyszukiwania i wczytać się w tekst nie raz nie dwa, ale tyle razy aż zrozumiesz co "Słowo Mówi Do Ciebie ".
  Wtedy Lenistwo zniknie jak "bańka mydlana", wtedy zrozumiesz że nie Praca nie inne (zdawać się może obowiązki ) zajęcia są ważne, ALE ŻE JEZUS CIĘ ZAPRASZA NIE OD DZISIAJ, ŻE CIĘ KOCHA. Czy będąc Kochana nie biegniesz do Oblubieńca ???!

  OdpowiedzUsuń
 4. oczywiście, że biegnę, gdy tylko mogę ale.. staram się dostrzegać Oblubieńca w każdej napotkanej osobie i to co czynię dla nich traktować jakbym czyniła Jemu samemu
  Ania

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.