Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

26.02.2014

Modlitwa Wstawiennicza. Darem serca.


   Modlitwa Wstawiennicza.  Czym jest, czym może być?

  Bywa, że ktoś – często bliski, czy znajomy,  prosi nas o modlitwę.
  Ofiarujemy swoją modlitwę się za niego.  Raz modlitewnie wspomnimy, czasem częściej, bo przecież dobrze mu życzymy i jest nam tak, czy inaczej bliski.
 Dobrze czynimy.
Niekiedy nawet,  widzimy owoce naszej modlitwy.
 
   Są jednak takie grupy ludzi, którzy wyrażają  gotowość do modlitewnego wsparcia każdego, kto  zaniesie do Boga, za ich wstawiennictwem, swoją prośbę, intencję modlitewną.

  Grupy mniejsze, lub większe, których członkowie znają się, lub nie. Którzy mogą nic nie wiedzieć o proszącym, oprócz jego potrzeby, wyrażanej w zanoszonej intencji. 

  Są grupy, które mają jakąś określoną formę modlitwy, ale też takie, gdzie warunek jest tylko jeden.

  Modlitewna pamięć o potrzebujących, każdego dnia ma po prostu być. 
  
 Tak jest w naszej Inicjatywie Modlitwy Wstawienniczej.

   Forma modlitwy jest dowolna, ale Ci, którzy, jakby powierzają cząstkę swojego losu w nasze ręce, muszą mieć pewność, że zanoszone przez nich intencje, tak, czy inaczej, przed Panem Bogiem wesprzemy.   W różny sposób, zależnie od podjętego postanowienia, czy też  możliwości w danym dniu, ale zawsze!
   Ponieważ intencje przesyłane są każdego dnia, a bywa, że jest ich sporo, więc  należy zapoznać się z nimi, włożyć do swojego serca i w ciągu dnia, wkażdym zdarzającym się momencie, naszego kontaktu z Panem Bogiem, tchnąć je do Niego, popierając swoją modlitwą. 
  Można założyć sobie jakąś konkretną, stałą modlitwę, z którą kierujemy  do Boga intencje Bliźnich.  Można wracać do tych intencji na wieczór, jakby w podsumowaniu….

  Ponieważ intencje, z powodu ich ilości, dzielone są na kilka grup, możemy duchowo ogarniać, te, które zanoszą do Boga inni członkowie naszej wspólnoty. Wtedy wszyscy wspieramy się i razem stajemy przed Panem Bogiem.

   Czy to jest trudne, czy to jest jakiś wielki obowiązek?

   W takiej, jak u nas, wersji, zawsze możemy spełnić pokładane w nas nadzieje proszących.  Raz ofiarujemy, czy też ktoś z nas ofiaruje: Mszę Świętą, innym razem Koronkę, Różaniec, Litanię, jeszcze innym razem naszą własną modlitwę, ale czasem, może tylko, krótkie tchnienie modlitewne, ogarniające przeczytane intencje. Możemy ofiarować post, umartwienie....
  Więc, to raczej żaden obowiązek, przynajmniej ja to tak traktuję, to mój dar, tak, czy inaczej realizowany, ale każdego dnia.  
  Mało tego, to jest też swoisty dar, tych którzy proszą o modlitwę.  Dar, który powoduje, że poznając czasem wielkie i przeróżne problemy ludzkie uwrażliwiamy się, stając się, bardziej żyjącymi Miłością Boga i Bliźniego,  ludźmi. 
Miłość, dobro... zacznie z nas emanować.
  Nie tylko więc dajemy, ale otrzymujemy i czasem, może nie wiadomo, kto komu, ofiaruje większy dar i komu ten dar jest bardziej potrzebny.... zanoszącemu prośbę, czy podejmującemu modlitwę. 

   Gdyby ktoś pragnął przyjąć dar proszących i w zamian ofiarować  dar swojej modlitwy, to zachęcamy do zapoznania się jeszcze z tym, co jest napisane na naszej stronie w zakładce Chcę się modlić.     Zapoznając się jeszcze bliżej z zasadami, możemy dołączyć do grona osób modlących się Modlitwą Wstawienniczą.

    Polecamy i zapraszamy. 

 Tym kilkuset osobom trwającym na modlitwie w przesyłanych intencjach, dziękujemy z serca i mówimy  Panie Boże, prosimy, zapłać.
  
       Z Panem Bogiem.
  
           Sławek i Aneta

3 komentarze:

 1. prosze o modlitwe o dobry wybor w intencji corki i o wsparcie jej,

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli chcesz, a chcesz, wejdź proszę w zakładkę "Podaj intencję" i tamtą drogą przesyłaj intencję. Wtedy trafią bezpośrednio do skrzynki intencji i będą przekazane, każdego wieczoru osobom ofiarującym swoją modlitwę.

  Z Panem Bogiem

  Aneta

  OdpowiedzUsuń
 3. Trwam w modlitwie z wielką radością. Mam tyle czasu,że mogę nad każdą intencją przez chwilę pomyśleć i polecić ją Panu Bogu. Mam wrażenie,że czytając intencje od tych samych osób, stają się nam w jakiś sposób bliskie i wytwarza się między nami niewidzialna więź. Wiem,że ktoś też modli się w mojej intencji i to tak bardzo dodaje sił i wiary, w to ,że to o co prosimy zostanie wysłuchane jeśli taka jest wola Pana.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.