Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

27.02.2014

28 luty. Dzień modlitwy i postu w intencji Ukrainy


   Pisaliśmy o naszym modlitewnym wstawiennictwie w intencjach zanoszonych przez nasze siostry i braci, którzy przesyłają swoje intencje.

  Niekiedy są potrzeby o innym wymiarze.
Tak jest w przypadku Ukrainy, gdzie tyle się działo, dzieje i jeszcze będzie działo się długo.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, wystosowało apel do nas, o to, aby dzień 28 lutego 2014r, stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy
 Módlmy się, aby wszelkie przemiany były ku dobru tego Narodu i państwa, oraz, aby odbywały się bez ofiar.

    Aneta i Sławek

 Oto treść apelu, który słyszeliśmy w miniona niedzielę, ale ku przypomnieniu i zachęceniu zamieszczamy jego treść.


       Umiłowani w Panu Bracia i Siostry!

 Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci. 
Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

Ze strony  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.