Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

15.11.2020

Czy odkryłeś talenty, którymi Cię Pan Bóg obdarzył? Co z nimi robisz?


W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus opowiada swoim uczniom przypowieść o talentach. Przypowieść ta, dotyczy talentów - dóbr ziemskich, ale we wstępie Zbawiciel mówi, że podobnie będzie w królestwie niebieskim...

  Tam jednak będziemy rozliczani z innych, otrzymanych talentów, chociaż zapewne z tych talentów podobnych do talentów z Ewangelii również. Właściwie, to nie zapewne, ale na pewno, bo po cóż, byłoby stwierdzenie Pana Jezusa, że trudno jest bogatemu wejść do królestwa niebieskiego.

  Chyba mało kto, z tych osób, które odwiedzają stronę Modlitwy Wstawienniczej, może zaliczyć się do ludzi bogatych, niektórzy być może, sami potrzebowali by pomocy... część jednak, chyba może powiedzieć o sobie, że jakiś dostatek życiowy posiada.

  Pomagać jednak może każdy, na tyle na ile kogoś stać... ale miara serca by się tu przydała, bowiem  w rozliczeniu w niebie, nie wielkości kwot będą się liczyły. Pamiętamy przecież ubogą wdowę, która według Jezusowej  miary, wrzucając grosz, wrzuciła najwięcej...

  Można pomnażać dobra ziemskie, ale trzeba je wykorzystywać tak, żeby nie były kulą u nogi na drodze do zbawienia.

   Talentów, jakie otrzymujemy od Pana Boga, jest jednak więcej, każdy bowiem, otrzymuje talenty duchowe: które może pomnażać, które mogą leżeć odłogiem, które może też świadomie  marnować.

   Wiara i uczynki z wiary...

To właśnie pomnażanie przeróżnych talentów, może i powinno rodzić uczynki z wiarą u podstawy...   

I tak należy, gdyż przecież wiara bez uczynków jest martwa. 

  Wielu, w tych czasach, gasi Światło Wiary, ale my trwając przy Panu Bogu - jak mówi św. Paweł w dzisiejszym drugim czytaniu, jesteśmy synami światłości i synami dnia.

Skoro tak, to powinniśmy słuchać słów Pana Jezusa. Lepiej jest bowiem, każdemu wejść do radości naszego Pana, niż znaleźć się tam, gdzie będzie płacz i zgrzytanie zębów.

 Co robisz z talentami, które otrzymałeś?

Masz je na pewno.

Pomnażaj je.

                                                    Sławek +

 Liturgię słowa z dzisiejszej niedzieli znajdziemy pod linkiem:

https://niezbednik.niedziela.pl/dzien/2020-11-15

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.