Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

21.06.2020

Na Miłość, nigdy nie jest za późno.

W naszej modlitewnej wspólnocie, przed przesyłanymi co wieczór, do osób modlących się intencjami, zamieszczamy krótki urywek z Biblii. Na dzień dzisiejszy przypadł, fragment mówiący o zabójstwie Abla przez Kaina i następującej po tym, rozmowie Pana Boga z zabójcą swojego brata.

Kain został przez Pana Boga przeklęty i z bagażem winy stał się tułaczem i zbiegiem, obawiającym się o dalsze swoje ziemskie życie - o czym powiedział Bogu.
 Co usłyszał od Pana Boga?

"O, nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotnej pomsty doświadczy. Dał też Pan znamię Kainowi, aby go nie zabił nikt, kto go spotka." Rdz, 4, 15

W dzisiejszej Ewangelii czytamy, że mamy się nie bać ludzi, różnych ludzi... 

  Chciałem jednak w tym miejscu, zwrócić uwagę, na tych źle czyniących, którzy przez zło, którego się dopuszczają, tak bardzo odwrócili się od Boga, że nawet w chwilach słabości zła,
gdy może przyjdzie na nich, jakaś życiowa refleksja, być może nie dopuszczają do siebie myśli, że mogą liczyć na Boże przebaczenie, myśląc, że przestali dla Pana Boga istnieć, że oddalając się od Niego, stracili z Nim łączność i Boże nimi zainteresowanie...
  
  Owszem, oni łączność z Panem Bogiem stracili, ale dla Pana Boga pozostali Jego dziećmi...
Skoro ukarany Kain - zabójca, dostał swoistą ochronę i zapewnienie, że  krzywdzący go doznają pomsty bożej, oznacza to, że nikt i nigdy, nie przestaje być poza troskliwością Boga. 
  Zawsze, więc... i każdy może do Niego wrócić.
Oznacza to też, że pomsta należy do Pana Boga.

  Kochający, nawet ranieni, niechaj kochają bardziej i przyznają się do Boga...
 Niekochający, niech wracają do Miłości, bo nawet raniąc, nie przestali być przez Nią kochani.
                    
                                                          Sławek

 Liturgię słowa z dzisiejszej niedzieli znajdziemy pod linkiem:


https://niezbednik.niedziela.pl/dzien/2020-06-21

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.