Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

21.06.2016

W drodze do Świętości


  Każdy człowiek szukający bliskości ukochanego Boga zmaga się ze sobą :)… I jeśli tak właśnie masz, to jest wszystko dobrze :)…
  Jeśli dana osoba jest przekonana, że otrzymuje łaski, które są widoczne w jej życiu „gołym okiem” to znaczy, że Pan ułatwia jej drogę i niekoniecznie trzeba o nich mówić… to po prostu jest najlepsze co mogło jej się zdarzyć, bo oto Pan Bóg sam zatroszczył się o swoją chwałę w życiu tego człowieka i jedyne co takiej osobie pozostaje, to uwielbiać Pana całym sobą do granic ludzkich możliwości, albo lepiej prosząc: spraw Panie, abym uwielbiał, uwielbiała Cię jak Ty tego pragniesz :) … i wyśpiewywać codziennie Magnificat razem z Maryją, która najdoskonalej uwielbia Trójjedyną Miłość… Tak dążymy do świętości…
  
   A kim byli Święci? O ich świętości dowiedzieliśmy się dopiero po ich śmierci, bo życie jest właśnie po to, żeby stawać się świętym i tak do ostatniej chwili będą trwać nasze zmagania… prawdę o Świętych odkrywamy kiedy odchodzą, chociaż już wcześniej ich życie było godne naśladowania…   Zawsze najpierw jest świadectwo dobrego życia w mniej lub bardziej widocznej - czasem bardzo ukrytej, zażyłości z Panem Bogiem… i nic ponad to. 
  Zazwyczaj Święci otrzymują łaski, o których sami niechętnie mówią :), bo tak już jest z miłością, że między kochającymi się, istnieją miłosne tajemnice zarezerwowane tylko dla nich… :)   
  Pan Bóg obdarowuje człowieka swoimi łaskami i człowiek nie powinien mieć wątpliwości co do pewnej szczególności otrzymanej łaski, bo każda miłość jest cudowna, wspaniała, niepowtarzalna i każda oczekuje czegoś wyjątkowego dla siebie :) … i może to otrzymywać.  
  Nie należy więc bać się prosić swojego Ukochanego Boga, który z miłości do każdego z nas zrobił już wszystko co możliwe, abyśmy i my również zechcieli oddać siebie Jemu całkowicie i prosić o to, czym może obdarzyć każdego z nas:)…   
Jeśli naprawdę tego właśnie pragniemy On pomoże w realizacji…
  
  Jak możemy rozpoznać jak to jest z naszą relacją miłości do Pana Boga?
   
  Jeśli ta Miłość daje nam poczucie szczęścia, sprawia, że jesteśmy radośni, nawet niekiedy w takim trudnym życiu jakie poznajemy np. w intencjach w MW… jeśli pomimo rozterek i wątpliwości serce nasze jest spokojne, radosne i dzielimy się swoim szczęściem, czasem może tylko drobiną szczęścia… w zwyczajnym szarym życiu… właśnie nawet wtedy, gdy boli... nie zawsze jest możliwość dzielenia się, mówienia o Bogu, bo przecież spotykamy ludzi wciąż nie gotowych na przyjęcie tego, czym my akurat chcielibyśmy ich obdarować :) … jeśli jest tak, to wszystko jest poukładane, a czas pokaże co Pan Bóg zamierzył.
   
  Żyjmy cierpliwie, dzień za dniem, pełnią życia kochajmy Ukochanego i swoich bliskich… całym sobą :) :) :) zaufajmy Mu jak nikomu na świecie :)... 
 Dążmy po prostu do Świętości.
                                                          
                                                              Ela P i Sławek

10 komentarzy:

 1. Współmodląca się Anna21 czerwca 2016 12:37

  Jak wielu trudno "Zaufać Mu jak nikomu na świecie"., a to jest moim zdaniem podstawa i wtedy na pewno byłoby mniej intencji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczęść Boże!

  Chciałam powiedzieć, że każdemu z nas Pan przygotował inną drogę.
  Jednym jest łatwiej, innym trudniej. Czasami ludzie zmagają się całe życie z problemami, chorobami, czasami ta droga kształtuje ich świadomość, ich wiarę.Wiem , że bywa, że ludzie moją w życiu " Z górki" , zdrowie, dobrą pracę, kochającą rodzinę i dostatnie życie. Inni całe życie walczą o wszystko.Zmagają się z chorobami, biedą, niepełnosprawnością bliskich, brakiem dachu nad głową. Bóg nas doświadcza. Zawsze daje nam wybór, obdarował nas wolną wolą.Wiem, że to Jemu trzeba oddać, wszystko. Zaufać.Czasami jest trudno, wiele na raz spada na nasze barki,czasami trudy podkopują naszą wiarę. Ja wierzę w Boże Miłosierdzie. Bywa ze we łzach oddaje Mu To wszystko, z bólem serca , drżącym głosem. Idąc przez to wszystko nie wolno nam tylko zapominać o Bożej Miłości.
  Powtarzam sobie zawsze, że droga Jezusa też nie była łatwa.
  Każdego dnia trzeba brać swój krzyż i iść za Nim. On tego chce. Czasami miłość wyraża się w trudach i w cierpieniu. Zostało również napisana "proście , a otrzymacie", " Módlcie się z wiarą"," gdzie dwóch lub trzech się zbierze w imię moje". Słuchajcie , a będziecie wysłuchani.

  Pozdrawiam

  Bożenka Pz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bożenko jestem z Tobą, modlę się za Ciebie oraz Twoich bliskich i tak jak prosisz w dniu jutrzejszym moją Mszę świętą i Komunię Świętą ofiaruję Tobie i Twojej Rodzinie.
   Wszystkiego najlepszego Bożenko - niech Cię Bóg prowadzi.

   Usuń
  2. Dzięki Januszku.Pozdrawiam
   Bożenka pz

   Usuń
  3. Bożenko, bardzo często dostaję Twoje intencje na e-mail, czytając jestem pełna uznania dla Ciebie,mimo kłopotów i trosk, potrafisz za
   nie dziękować i wielbić Boga.
   Życzenie Twoje spełniłam już dzisiaj:)
   W samo południe-12.00, ofiarowałam
   Komunię Świętą w Twojej intencji
   i Twojej Rodzinki.
   Bożenko,wszystkiego co dobre,
   żeby każdego dnia towarzyszyła Ci pomoc i opieka Boża.

   Usuń
  4. Bożenko ja też jestem z Tobą i o Tobie pamiętam :). Kiedy przemadlam Twoje intencje mam tylko jedną świadomość, że dla wielu osób Twoja postawa, cierpliwość i wytrwałość są niedoścignionym wzorem. To jak sobie radzisz pomimo bolesnych doświadczeń i fakt, że nie poddajesz się w dźwiganiu krzyża, mówią same za siebie :), masz w sobie dzielność i mądrość, Pan jest z Tobą :), a czas wynagrodzenia Twoich trudów nadejdzie, bo tak jest zawsze. Pozdrawiam Cię bardzo, bardzo serdecznie i Wszystkich, którzy napisali komentarze :):):)

   Usuń
 3. Gdzie można dzisiaj świętych zobaczyć?
  Są między nami w szkole i w pracy!
  raz dwa trzy śpiewaj i TY :)

  Taki duży, taki mały, może świętym być...
  Taki gruby, taki chudy, może świętym być...
  Taki ja i taki ty może świętym być...
  Taki ja i taki ty może świętym być...

  Święty kocha Boga, życia mu nie szkoda,
  Kocha bliźniego, jak siebie samego...
  Święty kocha Boga, życia mu nie szkoda,
  Kocha bliźniego, jak siebie samego...

  Taki duży, taki mały . . .
  Lala la

  OdpowiedzUsuń
 4. Bożenko, jutro Masa Święta i Komunia za Was... Tyle, że o g. 17.
  Panie Boże proszę zjednocz i Błogosław małżeństwo i rodzinę Bożenki
  Sławek +

  OdpowiedzUsuń
 5. + Bożenko ja też :) właśnie dostałam intencję :) jutro o 7.30, albo o 18 :)... tak czy inaczej we wszystkich Waszych intencjach :):):)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z serca dziękuję wszystkim.Nie wiem, jak wam dziękować. Powiem tylko Bóg zapłać, a okazane dobro i wasza pomoc wróci do was na pewno. Pozdrawiam Bożenka Pz

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.