Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

30.05.2016

Przedstawiam Wam Paulinę Jaricot  Szczęść Boże
  Kończy się, poświęcony Maryi, miesiąc maj, a przed nami kolejna zmiana Tajemnic w Różach różańcowych Inicjatywy Modlitwy wstawienniczej... To naprawdę piękne i bardzo owocne dzieło.
   Chciałabym, jednym dla przypomnienia, a może innym dla informacji, opowiedzieć o początkach, a raczej samej genezie żywego różańca.

    
    Przedstawiam Wam Paulinę Jaricot – założycielkę tego ruchu.
 Przyszła na świat 22 lipca 1799 roku w rodzinie Antoniego i Joanny Jaricot, dobrze prosperujących przemysłowców z Lyonu (Francja), gdzie otrzymała religijne wykształcenie. W wieku 17 lat zdecydowała się służyć tylko Bogu przez złożenie prywatnych ślubów czystości. Wokół siebie zgromadziła dziewczęta i założyła Stowarzyszenie Wynagrodzicielek Najświętszego Serca Jezusa. Od 1918 roku organizowała pomoc modlitewną i finansową dla misjonarzy.  „Moim powołaniem nie jest przywiązanie się do jakiegoś dzieła w taki sposób, aby zapomnieć o wszystkim innym (…). Chcę pozostać wolna, aby pracować tam, gdzie potrzeby są jeszcze większe.”

   W 1826 roku dla rozpowszechnienia modlitwy różańcowej utworzyła Żywy Różaniec, składający się z „piętnastek”. „Piętnastka” to grupa 15 osób, z których każda zobowiązywała się do rozważania i odmawiania codziennie jednej tajemnicy różańcowej, otrzymanej drogą losową. „Podczas gdy ktoś zobowiązany do uczczenia tajemnicy Wcielenia Syna Bożego prosi o cnotę pokory dla grzesznika, za którego modli się cała piętnastka, ktoś inny, komu przypada rozmyślanie nad misterium śmierci Zbawiciela, prosi dla tego samego grzesznika o żal za grzechy, jeszcze inny – o ducha pokuty (…). I tak wszyscy członkowie, mając udział w dziele nawracania grzesznika, cieszą się wspólnie z jego powrotu. Takie zjednoczenie serc w jedności tajemnic daje różańcowi szczególną moc w nawracaniu grzeszników”. 

  Jeszcze za życia Założycielki ta forma wspólnotowej modlitwy rozprzestrzeniła się na całą Francję i przyjęła się w wielu krajach świat. W Polsce pierwsze Koła Żywego Różańca zostały założone pod koniec XIX wieku.
Paulina Jaricot zaangażowała się również w społeczne problemy klasy robotniczej. Na skutek oszustwa utraciła cały swój majątek. Zrujnowana, zniesławiona i osamotniona przeżywała swoje ostatnie lata w skrajnej nędzy. W całkowitym opuszczeniu zmarła 9 stycznia 1862 roku ze słowami „Maryjo! Matko moja! Cała jestem Twoja”.

  Modlitwa o beatyfikację Pauliny Jaricot
Panie Jezu Chryste, Ty po Zmartwychwstaniu powiedziałeś do Apostołów „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (Mk 16,15). Ty poprzez wieki duchem głoszenia Dobrej Nowiny napełniasz swoich wyznawców, a spośród nich wybrałeś Paulię Jaricot i natchnąłeś ja, by całkowicie poświęciła się współpracy misyjnej, zakładając Dzieło Rozkrzewienia Wiary i Żywy Różaniec.
Spraw, by za jej przykładem jak najwięcej chrześcijan płonęło duchem głoszenia Ewangelii, objawiając Twoją nieskończoną miłość.
Za wstawiennictwem czcigodnej sługi Bożej Pauliny udziel mi łaski ......, o którą szczególnie Cię proszę. Zechciej ją wsławić cudownym znakiem, aby Kościół, który uznał heroiczność jej cnót, mógł rychło zaliczyć ją w poczet błogosławionych. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

   Moi drodzy wzięliście na siebie piękny, ale nie łatwy obowiązek, życzę Wam wszystkim wytrwania  i błogosławieństwa Bożego, bo jak powiedział Stefan kardynał Wyszyński „ Różaniec  to łańcuch bezpieczeństwa na stromej skale szczytów górskich. Nie wolno się zatrzymywać na żadnej tajemnicy. Trzeba iść dalej bo pełnia życia jest u szczytu.”

                                                                       Alina

  Korzystając z okazji, chcielibyśmy poinformować, że w Róży Świętego Michała Archanioła jest jeszcze 5 wolnych miejsc. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się. Nasz adres podany jest na stronie Modlitwy Wstawienniczej w zakładce Kontakt.
                                                 Aneta i Sławek +

1 komentarz:

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.