Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

27.04.2016

Dawid i Goliat, a nasza walka ze złem, grzechem... Kamień 3

   Uczestniczyłam w Kursie walki duchowej, wysłuchane konferencje spisałam, przyozdobiłam i postanowiłam podzielić się nimi na IMW, abyśmy pamiętali jak potężny oręż jest w naszych rękach, kiedy stajemy do walki ze złem. Kapłan, który te konferencje głosił ucieszył się, kiedy Mu powiedziałam, że rozpowszechniam Jego głoszenie na różne sposoby:):):)

 Trzeci kamień, nazwijmy go kamieniem Najświętszego Imienia , Imienia Boga. Imię Boga jest święte i wzbudza trwogę. I To jest kamień środkowy, czyli bardzo istotny,  Imię Boga, które jest święte. Czyli mamy strzec  tego co najistotniejsze w naszym życiu:  dobrego Imienia Pana Boga.

  Dawid strzegł tego Imienia zazdrośnie i ze wszystkich sił. Nie śmiał zbrukać Imienia Pana. Filistyn urągał, śmiał się, urągał, co może Bóg wasz, to Dawid pokazał, mu, że Bóg nasz jest Bogiem mocnym, że w tym Imieniu jest zbawienie. Dawid walczył, po to by cały świat przekonał się jak nam mówi to słowo z pierwszej księgi Samuela :

  Bóg jest w Izraelu niech wszyscy zebrani wiedzą, że nie mieczem i nie dzidą Pan ocala, ponieważ to jest wojna Pana. Bóg jest w Izraelu.
  Boga trzeba mieć w swoim sercu. Trzeba tu zwrócić uwagę na Imię Jezus, że to Imię jest dla nas święte Jeszua – Bóg zbawia, Bóg nas uzdrawia, Bóg nas uwalnia. I tu trzeba powiedzieć jasno, ze nie możemy się wstydzić tego Imienia.
  W tradycji karmelitańskiej odwołujemy się do proroka Eliasza, gdyż uznaje się, że początki naszego zakonu pochodzą od niego, kiedy pustelnicy gromadzili się na Górze Karmel przypominamy sobie jak wołał: żarliwością rozpaliłem się o chwałę. Pana, Boga Zastępów! Imię Boga jest święte w Izraelu, jest nienaruszalne, dlatego kiedy ktoś w Starym testamencie obrażał to imię, tępiono mieczem wszystkich wrogów. Dzisiaj wiadomo nie wyjdziemy, tak jak czynili to niegdyś Izraelici, na ulice i nie będziemy wytępiać naszych wrogów, bo tak się nie da, tylko mamy emanować miłością. Imię Boga jest święte i dlatego tego Imienia nie możemy się wstydzić. Dzisiaj zanika cześć tego imienia. Możemy to zauważyć chociażby po tym, że kiedyś gdy widziano osobę duchowną mówiono: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Dzisiaj zdarza się to bardzo rzadko. Częściej możemy spotkać się z pozdrowieniem - szczęść Boże, owszem też jest dobre, ale żebyśmy nie zatracili tego co istotne. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, my chwalimy w tym momencie Pana Boga.

  To nie jest tak, że się księdzu kłaniamy, tylko Panu Bogu, a powiedzmy sobie szczerze, że wstydzimy się to powiedzieć na ulicy przy innych ludziach, żeby ktoś nas nie usłyszał. Kiedy widzimy kogoś w habicie czy sutannie trzeba powiedzieć Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus nie wolno wstydzić się tego Imienia. To nam pomoże do tego, żeby wyznawać to Imię w swojej codzienności, czyli w swojej pracy, żeby też rozmawiając o Panu Bogu, przyznawać się, nie wstydzić się Pana Boga. 
 
Przy tym kamyku warto zapytać też: Jak jest z tą moją wstydliwością, z wyznawaniem Imienia Jezus, z przyznawaniem się do tego imienia. Czy to Imię nie powala na ziemię, czy tym Imieniem się zachwycam, mam to imię w sercu i głoszę to Imię. To Imię Boga jest święte ./jeśli chcesz przeczytaj Ps 99/

  "Pomnij, że im więcej walk tu przetrwasz, tym lepiej dowiedziesz, jak miłujesz twego Boga". św. Teresa od Jezusa
 cdn.
                                                                 Ela P.

3 komentarze:

 1. Współmodląca się Anna27 kwietnia 2016 10:06

  Elu. Pięknie piszesz. Dziękuję Ci

  OdpowiedzUsuń
 2. + Aniu :) dziękuję CI za dobre słowo... chociaż to nie są moje słowa :) tylko zasłyszane od Kapłana, który głosił :)... Aniu napisz... :)... Ty też masz wiele bogactwa, którym możesz się dzielić :):):) pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz z serca dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Współmodląca się Anna27 kwietnia 2016 21:35

  Ja też się posiłkuję czyimiś tekstami bo wydaje mi się tak jak Tobie, że należy się dzielić tymi przesłaniami, a przy okazji możemy jak potrafimy dodawać swoje refleksje i też się nimi dzielić.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.