Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

19.03.2016

Róże Różańcowe w Inicjatywie Modlitwy Wstawienniczej

  
  W sobotę 19 marca 2016r, w dzień Maryi i jednocześnie Święto Świętego Józefa, rozpoczynamy w naszej wspólnocie Inicjatywy Modlitwy Wstawienniczej modlitwę Róż Różańcowych, dołączając w ten sposób do Żywego Różańca, tak popularnej i jednoczącej ludzi na całym świecie formy modlitwy.
   Trwamy w naszej wspólnocie tylko w łączności internetowej, ale dla naszej modlitwy może to być właśnie dodatkowa forma do rozszerzania, zarówno naszej modlitwy, jak i naszej wspólnoty….  A wspólnota ducha; form, granic czy odległości nie zna.
   Z prośby Magdy dotyczącej Róży Różańcowej w której się modli, zrodziła się myśl założenia Róż Różańcowych przy Modlitwie Wstawienniczej…. I takie Róże powstały i właśnie, zaczynają swoją modlitewną działalność.
    
Na tę chwilę powstały trzy Róże Różańcowe:
 Róża 1
Pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Różańca Świętego
 Róża 2
Pod wezwaniem Świętego Józefa
 Róża 3 
Pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła

   Dwie pierwsze Róże mają już pełne 20 – osobowe składy, natomiast Róża Świętego Michała Archanioła jest niepełna i oczekujemy na zgłoszenia osób, chętnych do włączenia się do tej Róży z modlitewną posługą jednym dziesiątkiem Różańca…. 
   Zapraszamy zarówno osoby z naszego grona Modlitwy Wstawienniczej, jak również naszych sympatyków, czy osoby odwiedzające często naszą stronę, czy profil na Facebooku,  do włączania się w tę naszą wspólną inicjatywę, gdyż wiele osób się w tej sprawie wypowiedziało.  Prosimy pisać do nas na adres podany u góry naszej strony w zakładce  Kontakt. 
  Prośba nasza dotyczy każdego czasu w którym ta nasza wiadomość zostanie przeczytana.  

   Swoją modlitwą obejmujemy zarówno Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy, jak również intencje: Kościoła, Ojczyzny, rodziny…. i naszej wspólnoty Modlitwy Wstawienniczej.

   Modlący się w naszej wspólnocie Inicjatywy Modlitwy Wstawienniczej Ksiądz Czesław, który również zapisał się do jednej z naszych Róż, przekazuje swoje kapłańskie Błogosławieństwo:

  Błogosławię wszystkie osoby, które angażują się w dzieła Róż Różańcowych i Inicjatywy Modlitwy Wstawienniczej
   + W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.
                                                    Ksiądz Czesław

    A tu dalsze nasze wiadomości w tej sprawie:
   Polecamy zapoznanie się z materiałem zawartym w załączonych linkach, szczególnie tym, którzy dopiero włączają się w tę formę modlitwy, ale nie tylko im.  Poniższe linki ukażą nam   historię  Żywego Różańca – Róż Różańcowych, ceremoniał przystępowania do Róż, który w naszej działalności jest siłą rzeczy inny, dowiemy się jak przebiegają comiesięczne zmiany tajemnic, obowiązki członka Róży, ale przeczytamy również o owocach, przywilejach i odpustach, które za zezwoleniem Kościoła są członkom Róż przypisane, zezwolone.


  Wspierajmy się wszyscy modlitwą
Prosimy o modlitwę.

                                                       Sławek z Anetą

5 komentarzy:

 1. Świetne artykuły, bardzo pomocne, dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Artykuły na tej stronie doprowadziły mnie do pierwszej nowenny POMPEJAŃSKIEJ a teraz jestem szczęśliwym członkiem Róży Różańcowej

  OdpowiedzUsuń
 3. Wita Was Różyczka pod wezwaniem Świętego Józefa!
  Pytając mnie o wybranie sobie Patrona Róży,odpisałam nie chciałabym swoją osobą utrudniać Wam przydziału do danej Róży, więc proszę przydzielić mnie do takiej Róży, gdzie Wam będzie pasowało :) Zostałam przydzielona do Róży Świętego Józefa, hurrra cieszę się bardzo. Tak po cichutku powiem Wam na uszko, że chciałam być przydzielona do Róży Świętego Józefa, gdyż jest Patronem mojej Parafii:) Kochani widzicie jak Duch Święty działa :)dzięki Ci Duchu Święty za podpowiedź Przydzielającym mnie do tej Róży!
  Dzisiaj w mojej Parafii było bardzo uroczyście,Msza Święta.
  Po Mszy Św. nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem, które poprowadziła Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym do której należę.
  Prosimy Cię, Panie, abyśmy wsparci zasługami świętego Józefa, Oblubieńca Przenajświętszej Rodzicielki Twojej, za Jego przyczyną i wstawiennictwem otrzymali to, czego prośbami własnymi uzyskać nie możemy. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.
  Niech będzie błogosławione imię świętego Józefa.
  Teraz i na wieki.

  Dziękuję Księdzu Czesławowi za Msze w naszych intencjach i kapłańskie Błogosławieństwo dla każdego z nas i naszych Róż.
  Dziękuję za Msze 17 marca o godzinie 16.00 :)
  Anetka,buziak :) na Jasnej Górze przed Nasza Mateczką
  Największy ukłon i wielkie brawa należą się naszej pomysłodawczyni :) to chyba Madzia, zaproponowała
  temat Róż na nasze IMW (?)
  Kiedyś na naszym Forum rozwinął się temat Róż, ale jakoś Duch Święty nie natchnął nas do tego żeby zawiązać Róże,więc podesłał nam Madzię :)
  Dziękuję Wszystkim Różom-dobrze że Jesteście!
  Boże w trójcy Świętej Jedyny, błogosław nas!
  Mateczko nasza prowadź nas i utwierdzaj w wierze!
  Święty Józefie i Święty Michale Archaniele, niech wstawiennictwo Wasze uwolni nas od zła a Wasz przykład niech pociągnie nas do świętego życia w służbie Boga i bliźnich.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wczoraj roczek! a gdzie tort? :)

  Z okazji naszego roczku słowa Ojca Św. Jana Pawła II o Różańcu Świętym-październik 1988

  Odmawiajmy wytrwale Różaniec we wspólnotach kościelnych i naszych rodzinach. W trakcie powtarzanych wezwań zjednoczy on serca, doprowadzi do zgody, ożywi nadzieję i obdarzy nas wszystkich pokojem i radością Chrystusa, który dla nas się narodził, umarł i zmartwychwstał.
  Odmawiać różaniec to znaczy udać się do szkoły Maryi i uczyć się od niej, Matki i apostołki Chrystusa, jak żyć całkowicie zgodnie z wymaganiami wiary chrześcijańskiej. Podczas modlitwy różańcowej kontemplujemy Chrystusa, patrząc na Niego uprzywilejowanym wzrokiem Jego Matki Maryi; rozważamy tajemnicę życia, cierpienia i zmartwychwstania Pana oczami i sercem Tej, która była Mu najbliższa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję wszystkim Różyczkom i Różom :) za podjęcie trudu i wspólną modlitwę, szczególnie Księdzu Czesławowi za duchową opiekę nad nami, Sławkowi, Anetce - bez których nasze Róże by nie powstały.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.