Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

21.12.2021

Maryja naszą drogą do Swojego Syna


 Ewangelia (Łk 1, 39-45)

Maryja jest Matką oczekiwanego Mesjasza

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

  "W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w ziemi Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę.

Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona głośny okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto bowiem, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jest, która uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej od Pana»".

    To słowa Ewangelii na dzień dzisiejszy.

Jezus jest przez Maryję i z Maryją. 

Maryja niesie Jezusa każdemu. Niosąc Jezusa, niesie Zbawienie.

Jak jest to ważne, mogą świadczyć choćby ataki i niechęci względem Maryi - jakkolwiek by były tłumaczone. Kościół Katolicki ich doznaje. Są to zagorzałe i niekiedy, niemal namiętne ataki, chociaż przecież,  jest tak wiele aspektów, które różnią KK od innych wyznań.

  Już z tego powodu można by zastanowić się dlaczego tak się dzieje? 

Komu zależy, aby drogę do Jezusa, do Zbawienia utrudnić, lub ją uniemożliwić?

No komu??? 

  Szczęśliwy, kto Maryję ma za Mamę, za opiekunkę i przewodniczkę w wierze. Któż, jak matka, bardziej kocha swojego syna, a jeśli ten Syn jest Dawcą Zbawienia, to czyż - chociażby z samego Wybraństwa Bożego i dobra swojej istoty, nie będzie chciała pomóc Swojemu Synowi. Pomagając Jezusowi, pomaga nam.

  Ukochaj Maryję, bądź jak Elżbieta, uraduj się, rozpoznaj Jezusa i przyjmij Go. Maryja pozostaje do pomocy.

Nie błądź. Szkoda życia, bo jest krótkie.

                                                                        Sławek +

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.