Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

7.12.2016

8 grudnia. Godzina Łaski.   W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - 8 grudnia, od godziny 12 do 13 przypada Godzina Łaski.
  Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

   „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
 ( 15 sierpnia 2000 roku biskup Bresci, ks. Giulio Sanguinetti, uznał kult Matki Bożej Róży Duchownej w Montichiari.)

 Zamieszczamy link w którym możemy zapoznać się bliżej z okolicznościami tego Maryjnego życzenia.
 Zapraszamy do modlitwy.
                                           Sławek i Aneta.

http://niedziela.pl/artykul/115667/nd/Godzina-Laski-8-grudnia-godz  - Historia, uznanie kultu
http://sanctus.pl/index.php?grupa=44&podgrupa=355&doc=300   Godzina Łaski
https://www.youtube.com/watch?v=iLZp7rvKftg   Kazanie na Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

1 komentarz:

  1. „Środowisko to jest potworna przeszkoda na drodze do świętości, ale może być też pomocą jeśli będzie to święte środowisko. Jeśli będzie tak, jak was zachęcam do tego byście Tworzyli … nowe wspólnoty, nowe grono znajomych i przyjaciół, gdzie będziecie się zachęcać do dobrego i będziecie się cieszyć jeden z drugiego, jeśli będziecie widzieć, że jeden czy drugi szybko postępuje w świętości.
    I będziesz się pytał: jak ty to robisz? Mi to tak ciężko przychodzi, jak Ty to robisz, że tobie tak łatwo: nieustannie czytać Pismo Święte, zdobywać się, przełamywać się, żeby słuchać Słowa Bożego, żeby walczyć ze swoimi słabościami. Kiedy się zachęcamy i cieszymy się wzajemnie, że dążymy do Pana Boga , to zaczynamy tworzyć super środowisko, które może zrodzić wiele Świętych. I tego bym wam szczególnie życzył.” Jest to fragment z kazania do którego link zamieściliśmy na końcu tekstu... Zawsze mi o to właśnie chodziło, żeby tak było w naszej Wspólnocie Inicjatywy Modlitwy Wstawienniczej. Tak, jak i Ela P zachęca w komentarzu do poprzedniego tekstu na stronie MW, dawajmy siebie innym i bierzmy od siebie. Bądźmy żywą wspólnotą, nie sumą jednostek. Maryjo Niepokalanie Poczęta, proszę bądź z nami i dopomóż nam na drodze życia każdego z nas i naszej wspólnoty IMW.
    Sławek +

    OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.