Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

11.07.2016

Święty Benedykt, opat. Patron Europy.


   
    W dniu dzisiejszym obchodzimy święto Świętego Benedykta, opata.  Jest On głównym Patronem Europy.
  Święty Benedykt jest twórcą reguły zakonnej nazwanej od Jego imienia, na której opierała się działalność założonego przez niego zakonu Benedyktynów,  jak również była wzorem dla reguł wielu innych zakonów.
   Działalność św. Benedykta i Jego zakonu przyczyniła się nie tylko do podniesienia poziomu życia religijnego w Europie, ale również do podniesienia na wyższy poziom, różnych dziedzin  życia gospodarczego.
  Owoce jakie przynosiło dzieło św. Benedykta spowodowały, że nazywany jest ojcem cywilizacji europejskiej i patriarchą Zachodu.  Kościół, właśnie św.  Benedyktowi, jako pierwszemu, nadał tytuł Patrona Europy.
   W czasach, które przeżywamy, w których wielu w Europie odcina się od chrześcijaństwa, gdy regułą jest często antyreguła, zwracajmy się do Świętego Benedykta,
 aby zaszczepiał w poszczególnych osobach, ale też w społeczeństwach i narodach tego ducha, który budował niegdyś Europę, a przez znane benedyktyńskie zawołanie: Ora et labora -  Módl się i pracuj, aby każdy z nas odnalazł swoją przestrzeń do budowy i odnawiania.... zarówno modlitwą, jak i czynem.
  Prośmy o to, aby nie zabrakło pracowników w winnicy Pańskiej i na ugorach, które się coraz bardziej rozprzestrzeniają. 

   Zapoznajmy się bliżej z Osobą Świętego Benedykta i Jego działalnością:                                                             Sławek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.