Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

4.11.2015

Moi Święci… niebo na ziemi :):):) w codziennych zmaganiach :)

  Ogólnie mówiąc bardzo lubię „dobre towarzystwo” i dlatego cokolwiek słyszę o życiu Świętych nadstawiam ucho :)… Fakty z życia Świętych, także te,  które mówią o ich potknięciach, pomagają mi pamiętać o sobie, jako tej, która chce do nieba, chociaż wciąż ma bliżej do upadku niż świętości, więc Święci pocieszają i są wzorami do naśladowania, w zmaganiu się z własnymi wadami :)… doświadczaniem pomocy z nieba … 

  Najpierw Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel/Matka Boża Szkaplerzna, ale także czczona w naszym Kraju w innych wizerunkach, jako Mamusia Boga i moja, jako Córka Boga i najlepsza uczennica Jezusa Chrystusa, jako mistrzyni relacji międzyludzkich i wiernie służąca każdemu człowiekowi… czyli ideał matki, żony, kobiety… Najświętsza Maryja Panna po prostu jest, by mnie prowadzić :) i chronić :)

   Święta Teresa od Jezusa jako mistrzyni modlitwy, o której powiedziała :  "Modlitwa jest to - zdaniem moim - nic innego, jak tylko poufne i przyjacielskie z Bogiem obcowanie i wylana, po wiele razy powtarzana rozmowa z Tym, o którym wiemy, że nas miłuje" – żebym nie zapominała przed Kim staję, gdy idę na modlitwę, żebym pamiętała kim jestem na modlitwie i że modlitwa to dialog, a nie mój monolog… żebym pamiętała, że stale jestem przed Trójjedynym Bogiem, oraz że dialogiem z Nim, może stawać się całe moje życie, wszystko co się wydarza.

  Razem ze Świętą Teresą :)  Święty Jan od Krzyża ten, który w swoich dziełach mówi zawsze łącznie o Bogu i człowieku, nigdy nie mówi o samym  Bogu, albo  o samym człowieku. Bóg i człowiek zawsze w łączności, zdolni na siebie i dla siebie. To jest dla mnie fundament w przeżywaniu codzienności, radości i cierpień... :) :) :) w uczeniu się przeżywania wszystkiego razem z Bogiem  :)

  Święta Teresa od Dzieciątka Jezus :)… Jezu twoje ramiona są windą, która zawiezie mnie do nieba :)… to jest taka prosta, mała droga, na której Bóg z miłości niesie człowieka na rękach do wiecznego szczęścia… wciąż zadaję sobie pytanie:  jak w to wierzę, że aż tak jestem kochana… :) :) :)

  Apostołowie: Święty Juda Tadeusz :) – czyli ten od spraw trudnych i beznadziejnych :) oraz Szymon Gorliwy jako patronowie mojego dnia urodzin :)  a więc całego życia, które takie właśnie jest, obfitujące w sprawy trudne, często beznadziejne w rokowaniach po ludzku,  jakby mobilizujące do gorliwości w wierze i służeniu ludziom :)…

Modlę się przez wstawiennictwo Świętych  mających swoje „święte specjalizacje” … w portfelu noszę :) relikwie Świętych :), by spoglądać na nich jak na pomocną dłoń, skarb :) zawsze dostępny :)

  Taki oto Pan Bóg daje nam Kościół, za który dziękuję każdego dnia i razem ze Świętą Teresą od Jezusa powtarzam, że jestem córką Kościoła :):):)

                                                                     Elunia :) :) :)

  Na zakończenie modlitwa o świętość życia w wersji audio video ...

1 komentarz:

 1. Szczęść Boże

  Chciałam powiedzieć, że modliłam się do kilku świętych

  Do świętego Antoniego - pomógł, znalazłam, co zgubiła- po kilku miesiącach, ale zdało egzamin.

  Św. Rita i św . Tadeusz- o zdanie egzaminu na prawko też 100% trafienia

  Do św. Peregryna patrona chorych na raka - O uzdrowienie dla córki mojej koleżanki z pracy- dziś ma się dobrze.

  Do św. Gerarda patron matek, dzieci o zdrowe dziecko-po komplikacjach w 2 ciążach maluszek urodził się zdrowy.

  ... Świętych jest na prawdę wielu.Proście o wstawiennictwo, pewnie i wam pomogą.

  Pozdrawiam Bożenka Pz

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.