Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

12.12.2014

Z Św. O. Pio w Adwent. cz. 17. Dobrze wszystko poukładać.
  O czysty modlitewny śpiew serca....

 Piątek, 12 grudnia.
Dobrego dnia, Siostro i Bracie!
Zatrzymaj się na chwilę…

  Ja się zatrzymałam, a nawet usiadłam. Piękny dzień! Słońce. Nie muszę w ciągu najbliższej godziny nigdzie biec. Potem góra rzeczy do wykonania…
 
  Ojciec Günter powiedział mi przy okazji pierwszopiątkowej spowiedzi, że jak ma się tak dużo „na głowie”, a nie zacznie się w dobrej kolejności, czyli od modlitwy porannej, gdzie nie zawierzysz Panu Bogu tych gór i oceanów… czynności… To się przewrócisz i utopisz. 
  
  Dziś mam jeszcze warsztaty liturgiczne z pewnym księdzem profesorem z Polski. Niewiarygodny fachowiec. Ćwiczymy po łacinie rorate caeli de super, et nubes pluant justum. Trudne! A ten ksiądz profesor sprawia, że śpiewamy i obdarza nas jakimś takim poczuciem pewności i bezpieczeństwa.  Wracałam nocą późną do domu, próbując skupić się nad bezpieczną jazdą samochodem, gdy głowa pełna gregoriańskich chorałów… i pomyślałam, że z tą moją wiarą, to jak z tymi śpiewami łacińskimi. Śpiewam, a nie do końca wierzę, że śpiewam, i że będzie w stanie ów śpiew poruszyć czyjekolwiek serce…
Przecież potykamy się o nuty, choć ksiądz profesor stwierdził, że tych nut to tak malutko w Roratach. Oni – profesjonaliści - nazywają to muzyczną plażą. No cóż... Kwestia perspektywy…
 
Słowa Świętego na dziś… Jeszcze o modlitwie serca.
       „Modlitwa jest przelewaniem naszego serca do Serca Boga… Kiedy jest dobrze przeżywana, porusza Boskie Serce i skłania je coraz bardziej do wysłuchania nas. Zanosząc modlitwę do Boga, starajmy się wylać całą naszą duszę. Wówczas zostanie On pokonany naszymi błaganiami i przyjdzie nam z pomocą”.
(Vincenzo da Casacalenda,s.74.Tł.o.S.Kafel).

   Cóż więcej dodawać? Tobie, mój bliźni, dobrego dnia! Mam jeszcze troszeczkę z tej „godziny“, więc uszczknę na ćwiczenie łaciny i śpiewu. Dobry śpiew skłania do słuchania.  Fałszywe dźwięki powodują,  że zakrywamy uszy.
     
   Święty Ojcze Pio, proszę Cię, módl się za nami, byśmy Panu Bogu zanosili czysty, modlitewny śpiew serca… bez fałszywych nut.
                                                                                         
                                                                                          Agnieszka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.