Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

30.07.2014

Duchowa Adopcja Kapłanów, Misjonarzy, Misjonarek, Sióstr i Braci Zakonnych    Jedna z osób modlących się w Modlitwie Wstawienniczej przesłała nam informację i zachętę do Modlitwy za Osoby, które poświęciły się na służbę Bogu i które jednocześnie same proszą o tę modlitwę.
   Zamieszczamy informację Magdaleny prosząc o wczytanie się w to co napisała, rozważenie i odpowiedzialną decyzję serca. 

  Ludzie, którzy szczególnie stają w sprawach Bożych potrzebują modlitewnego wsparcia i duchowej ochrony ze strony innych osób. Nie możemy, chociaż być może byśmy chcieli, być tam gdzie są Oni, i tak, jak Oni służyć Bogu i bliźnim, ale jednak cząstkę w tej posłudze możemy mieć.
  Sławek i Aneta

  Szczęść Boże
Bardzo proszę o przesłanie mojej prośby do Osób posługujących Modlitwą Wstawienniczą, oraz o umieszczenie jej również na stronie Modlitwy Wstawienniczej

Kochani
  Pewni misjonarze i księża bardzo potrzebują modlitewnego wsparcia, czyli objęcia ich tzw. adopcją duchową. Listę oczekujących znajdziecie pod linkiem: http://ddak.wordpress.com/zgloszenia/
  
Idea Duchowej Adopcji Kapłanów, Misjonarzy, Misjonarek, Sióstr i Braci Zakonnych zakłada adopcję terminową - od kilku dni, tygodni, miesięcy do kilku lat (lub więcej) - i adopcję stałą - na zawsze.
  
Jest to obietnica modlitwy codziennej.
   
Część adoptujących podjęła się tej drugiej, bardzo wymagającej adopcji, jednak nie podołali odpowiedzialności i pozostawili księży z podlinkowanej listy bez modlitwy. Być może lepiej objąć adoptowanych opieką duchową na czas określony i przedłużać ją niż przerwać.
  Proszę Was i zachęcam do podjęcia adopcji modlitewnej za duchownych z ww. listy lub innych księży, misjonarzy, zakonników, również: więźniów, ofiary handlu ludźmi - szczególnie osoby zmuszane przemocą fizyczną i psychiczną do prostytucji, lub nadludzkiego wysiłku, czy też inne osoby potrzebujące Waszych codziennych modlitw.
   
 Podjęcie tego trudu chwilami naprawdę ciąży i bywa niebezpieczne duchowo, ponieważ stajemy na linii walki dobra ze złem - tak samo zresztą, gdy podejmujemy się każdej modlitwy, jednak liczne łaski jakimi obdarzany jest adoptujący, m.in. niezwykły rodzaj więzi jaki tworzy się czasami między modlącym się a omadlanym, odczucie wspólnoty i modlitw z drugiej strony, wynagradzają wszystko.
Więcej o adopcji duchownych poniżej:
Duchowa Adopcja Kapłanów: http://ddak.pl/


Duchowa Adopcja Sióstr Zakonnych: http://ddasz.wordpress.com

Duchowa Adopcja Braci Zakonnych: http://ddabz.wordpress.com/

Niech Was Bóg błogosławi.
Dziękuję za modlitwy, szczególnie podejmującym się duchowej opieki nad potrzebującymi.

   Magdalena

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.