Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

21.05.2014

Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem  Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Mt.10.38

„Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem / Polska…” będzie Polską.

 Tak zaistnieliśmy….
   
 Gdy Krzyż był śmiało i wysoko niesiony przez tych, którzy mieli przewodzić Narodowi, Ojczyźnie,  nie musieliśmy się obawiać, schylać głowy.
 Gdy bywał odstawiany, albo był… pro forma, Polska bywała na kolanach.

   I znów trzeba było spojrzeć na Krzyż, stanąć przy nim, wziąć mocno w dłonie, ponieść ofiary, żeby poczuć, że się jest u siebie.
  Historia nauczycielką życia.....  To nie jest historia dziesięciolecie, ale cała historia Narodu Polskiego i Ojczyzny.

  Komu zależy żeby znów trzeba było mieć lękliwe spojrzenie?....
 
   Nieobecni nie mają racji. Gdy po czasie sięgną po rozum do głowy, to już może tylko rewolucja pozostać, jako środek oddziaływania. 

  Po co stosować się do znanego przysłowia o Polakach?….

  Trzeba zawsze starać się mieć wpływ, jaki by nie był.  Wybierać ludzi, którzy z Krzyżem pójdą nas reprezentować. Czy to we wszelkich władzach w kraju, czy to w Europie.
Takich, którzy będą godni Boga, wedle Jego słów. I Naszej Ojczyzny również.
 Bez tego, czy to w Ojczyźnie, czy w Europie będzie jeszcze gorzej. 

  Słowa dzisiejszej Ewangelii są takie:

 Jezus powiedział do swoich uczniów:
 «Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, o ile nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.
  Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie.
   Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».

Kto to uznaje za swoje? Kto to podejmie?

   Panie Boże, proszę dopomóż przynosić owoc obfity:  każdemu z nas, naszym przedstawicielom na różnych szczeblach władzy i gremiach, Naszemu Narodowi, Naszej Ojczyźnie.
 Maryjo, Królowo Polski módl się za nami.

      Sławek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.