Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

6.05.2014

Boża Radość. Biblijnie.Radość - takimi chciałby widzieć nas Bóg. Radość, jak mówią poniższe słowa z Ewangelii Jana pochodzi od Pana.
J 15,11
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.


Kiedy się smucimy, złościmy, kiedy jesteśmy niewierni, zawistni, niecierpliwi, bądżmy pewni, że uczucia te nie pochodzą od Boga...
Ga 5,22
Owocem zaś ducha jest: miłość, radość , pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,


Jacy jesteśmy kiedy dotykają nas różne doświadczenia? Czy potrafimy ze spokojem patrzeć w przyszłość i z przebaczeniem w przeszłość?
Jk 1,2
Za pełną radość poczytujcie to sobie, bracia moi, ilekroć spadają na was różne doświadczenia*.


Wola Twoja Panie. Czy wypełniam ją z radością, czy z lęku przed Tobą?
Jeśli w całkowitej wolności wypełniamy Słowo Boga, wówczas spokój i radość goszczą w naszych sercach...
Ps 40,9
Jest moją radością , mój Boże, czynić Twoją wolę, a Prawo Twoje mieszka w moim wnętrzu»*...Trudy, ucisk, prześladowanie, brak akceptacji, niepowodzenia, zranienia... Niech nie gaszą w nas radości pochodzącej z Ducha Świętego. Łaskę tą otrzymamy kiedy staniemy się wiernymi i prawdziwymi naśladowcami Pana.
1 Tes 1,6
A wy, przyjmując słowo pośród wielkiego ucisku, z radością Ducha Świętego, staliście się naśladowcami naszymi i Pana


J 16,20
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość .Nasz skarb, który czeka na nas w Niebie, niech będzie tym jedynym, którego utraty bać się powinniśmy...
Hbr 10,34
Albowiem współcierpieliście z uwięzionymi, z radością przyjęliście rabunek waszego mienia, wiedząc, że sami posiadacie majętność lepszą i trwającą.


Dobre owoce rodzą się w trudach i bólach... wtedy docenimy je najbardziej. Porównanie do rodzącej kobiety jest piękne. Matka oczekująca swojego ukochanego dziecka. W wielkich bólach wydaje na świat swoje dziecię. Z wielką miłością i czułością tuli je do serca...
Czy coś co przyszłoby lekko, czy byłoby przez nas docenione? Wszystko dobro, to owoc naszej pracy i trudów... a to daje radość ogromną, kiedy widzimy tego efekty.
J 16,21
Kobieta, gdy rodzi, doznaje smutku, bo przyszła jej godzina. Gdy jednak urodzi dziecię, już nie pamięta o bólu z powodu radości , że się człowiek narodził na świat.


 Aneta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.