Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

25.04.2014

Bł.Jan XXIII Poznajmy bliżej

 
  Jan XXIII to Papież, który będzie kanonizowany wraz z Janem Pawłem II w dniu 27.kwietnia 2014 roku.

  Dla mnie postać Papieża Jana XXIII, do tej pory była zupełnie nieznana. Dzięki zbliżającej się uroczystości, zmobilizowałam się, aby zapoznać się z życiorysem tej wspaniałej osoby. Zarówno ja, jak i wielu spośród nas jest z pokolenia JPII i wszyscy wcześniejsi Papieże raczej nie są nam bliżej znani.
  Co mnie urzekło w Janie XXIII? To, że był człowiekiem pełnym pokory, pogodnym, radosnym i kochającym ludzi, bez względu na ich poglądy i wyznanie.

   Polecamy do przeczytania artykuł o tym papieżu, aby być lepiej przygotowanym na przyjęcie nowego Świętego w dniu Jego wyniesienia na ołtarze.
Artykuł pod tytułem "Dobry Papież Jan - fascynujące życie Jana XXIII" znajduje się na stronie Deon.pl warto poświęcić chwilę swojego czasu, aby przybliżyć sobie historię życia przyszłego Świętego.

http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,1333,dobry-papiez-jan-fascynujace-zycie-jana-xxiii.html

    Aneta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.