Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

2.03.2014

Uwierz Bogu. Zawierz Mu swoje życie. Piękne są dzisiejsze czytania.
Mówią nam o wielkiej miłości i trosce Pana o nas. Przypominają nam o tym, że ZAWSZE jest z nami i NIGDY o nas nie zapomina.

  Miłość matki do dziecka postrzegamy, jako tą doskonałą i jedyną w swoim rodzaju, a Pan mówi, że nawet jeśli Matka o nas zapomni, On nie zapomni nigdy.
 On gwarantuje nam Miłość taką ponad wszystko i nawet jeśli czujemy się samotni i opuszczeni przez wszystkich, Jego Miłość ogarnia nas tym mocniej.

  W dzisiejszym konsumpcyjnym świecie tak często zapominamy o tym, że wszystko co mamy, albo czego nie mamy, to wszystko pochodzi od Boga. Bez Niego nic byśmy nie mieli i niczego byśmy nie mogli osiągnąć.
Często w naszych intencjach czytamy o godny zarobek, o to aby można było zarobić na chleb, albo o wyjście z bardzo trudnych sytuacji...
To jest piękne, że to wszystko, nasz niedostatek, nasze niepowodzenia powierzamy i zawierzamy Panu... bo przecież On wie czego nam potrzeba i to otrzymamy.

  "Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichlerzy, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one?"

 "Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, małej wiary?"

 Dlaczego czasem tak trudno nam uwierzyć w słowa Pana? Dlaczego tak często tracimy wiarę i nadzieję?
Może powinniśmy bardziej Mu zaufać. Oddać wszystkie Jego troski i zmartwienia.
Może w naszej wierze jest za dużo "ale"? - Ja wierzę, ale...

  Dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych.
Nawet jeśli wydaje Ci się, że jesteś w beznadziejnym położeniu, że jesteś przegrany...

Pamiętaj... Nie jesteś..
.
Pan Bóg wie czego Ci brakuje i to dostaniesz. Może nie do końca będzie to to, czego oczekujesz, ale On wie.

Pan Bóg przewidzi...

  Nie pisałabym tego, gdybym sama nie doświadczyła, jakich cudów Pan Bóg dokonał( i dokonuje nadal) w moim życiu... z jakich beznadziejnych sytuacji mnie wyprowadził.

  Zawierzyłam Mu wszystko, zaufałam... na tamten czas już nie miałam wyjścia.

 Jeśli jesteś w takim położeniu, jeśli czujesz, że dotykasz dna swojej egzystencji... nie bój się zaufać. Oddaj swój lęk Panu...
Odwagi...

 Dzisiejsza Ewangelia niech napełni Was wiarą i nadzieją w to, że o Wasze jutro Pan się zatroszczy...
"...Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo /Boga/ i o Jego Sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy."

 Aneta


1 komentarz:

  1. Anetko, piękne przesłanie. Zaufać Bogu do końca i godzić się z Jego wolą oraz przebaczać naszym winowajcom. O takim świecie marzymy. Pozdrawiam
    Róża

    OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.