Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

15.03.2014

Księga Rodzaju. 35 Ołtarz, Kościół, Bóg Jedyny.

                                                            
   W rozdziale 35 Jakub wydaje polecenie , aby  domownicy  wyzbyli się wszystkich bożków, oczyścili i zmienili szaty. I dopiero wówczas wyruszą do Betel, aby zbudować ołtarz Panu.

  Tu jest konkretne przesłanie dla nas.  Zostawmy wszystkie swoje idole, bożki .  Coś co nas odciąga od Boga,  co nam Go przesłania.   Nie można bowiem podążać za Bogiem,  a jednocześnie przywiązywać się do rzeczy z tego świata.

   Czy tak nie jest w naszym życiu? Czy nie stawiamy innych spraw, ponad Boże?  Przynajmniej czasem.

   Gdybyśmy w tej chwili usłyszeli głos Pana, który nam mówi, zostaw wszystko i chodź za mną, czy bylibyśmy w stanie to zrobić? 

   Ostatnio Papież Franciszek posłał 414 rodzin z drogi neokatechumenalnej na misje ad gentes na tereny zdechrystianizowane. Te rodziny zostawiły wszystko i poszły, aby dawać świadectwo wiary i głosić Dobrą Nowinę.

  Jest to dla mnie postawa pełna podziwu, zostawili swoje domy, pracę, środowisko i pojechali w nieznane, a często wrogie chrześcijanom środowisko, odbudowywać to, co zostało zatracone.
 Podobnie, jak Jakub, który wyruszył ze swoją rodziną do Betel:

  Rzekł Bóg do Jakuba: "Idź do Betel i tam zamieszkaj.  Wznieś też tam ołtarz Bogu, który ci się ukazał, gdy uciekałeś przed twym bratem Ezawem". Rzekł więc Jakub do swych domowników i do wszystkich, którzy z nim byli: "Usuńcie spośród was [wizerunki] obcych bogów, jakie macie; oczyśćcie się i zmieńcie szaty.  Pójdziemy bowiem do Betel i tam zbuduję ołtarz Bogu, który wysłuchał mnie w czasie mej niedoli i wspomagał mnie, gdziekolwiek byłem".  Rdz 35, 1 -3
    
       Aneta

1 komentarz:

  1. Droga Anetko cieszę się i smucę ... cieszę się że trwasz i służysz stronie jak najrzetelniej potrafisz, trwasz mocno w obranym przez siebie posługiwaniu :-) troszkę się natomiast smucę sobą - ale tylko troszkę bo na jakiś czas odłożyłam i trochę zmodyfikowałam swoje postanowienie... nie zamierzam się jednak poddawać. Myślę ,że Twój przykład i Twoja wędrówka przez Biblię powinna być bodźcem dla każdego z nas , by dbać o pogłębianie własnej więzi z Pismem Świętym. Dlatego dziekuję Panu Bogu za Twój trud i proszę dla nas wszystkich o wytrwałość i nasze trwanie w Bogu.

    OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.