Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

12.09.2019

Polska pod krzyżem... A Ty?


  Lotnisko Kruszyn k. Włocławka, będzie w sobotę miejscem spotkania miłujących Boga i Ojczyznę Polaków. To kolejna taka akcja, po Wielkiej Pokucie i Różańcu do granic, która ma zjednoczyć Polaków, umocnić i ożywić ich wiarę.
   
  Jakiś czas temu, widywało się hasło „Musimy się na nowo policzyć”. Być może, faktycznie trzeba się policzyć.
     

  Czasy kościoła – nas, są trudne, jest tak wiele wysiłków, aby podważyć zaufanie do pasterzy, a przez to odciągnąć wiernych od kościoła. Jest tyle złych idei, które niedawno, nawet nie ujrzałyby światła dziennego i były zduszone w zarodku, szczególnie, właśnie w naszej Ojczyźnie. Teraz szermuje się nimi w mediach, niektórzy tzw. celebryci, są ich twarzami, samorządy są kolejnym polem walki, a szkoły miejscem do ich propagowania, aby próbować zawłaszczać najmłodsze pokolenie.

  Wszystko to i inne działania, np. wyśmiewanie, nawet prześladowanie, patrz zamykanie ust myślącym inaczej, również na uczelniach, ma za zadanie jedno: uczynić Polskę miejscem bez Wiary, a przynajmniej, aby Wiara nie była głównym wyznacznikiem dokonywanych wyborów i sposobu postępowania, począwszy od ogniska domowego, po sfery kierujące naszą Ojczyzną i Jej zasobami.
   
   Kościół hierarchiczny musi stanąć na czele wiernych, ale wierni muszą się określić jakie miejsce zajmują w skali, którą możemy zaczerpnąć z Apokalipsy:
  „Znam twoje czyny,

że ani zimny, ani gorący nie jesteś.

Obyś był zimny albo gorący!”
Ap. 3, 15
 Kolejny wers można sobie doczytać…

 Zajrzyj więc w głąb swojego serca…
  
  Jeśli jesteś, albo chciałbyś być gorący, to wejdź w załączony link i znajdź swoje miejsce i formę stanięcia pod krzyżem, razem z innymi Polakami, bo wbrew pozorom jest nas, może być, bardzo wielu, tylko musimy porzucić letniość.

                                                    Sławek +

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.