Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

13.06.2016

Święty Antoni z Padwy


  Dziś Kościół obchodzi Wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy.
Myślę, że wielu z nas zanosiło do tego Niego swoje modlitwy w określonych sytuacjach....
Ja osobiście przy zgubach, gdy już nie wiedziałem co robić, żeby coś odnaleźć.
  Zawsze wtedy znajdowałem!
   Ale Św. Antoni oręduje za proszącymi, nie tylko w takich okolicznościach.
   
  Zapoznajmy się z postacią tego Świętego i z ufnością zanieśmy do niego swoja modlitwę.  
                                                                                 Sławek 


MODLITWA DO ŚW. ANTONIEGO

  Kłaniamy się Tobie św. Antoni, wielki nasz Patronie. Prosimy Cię pokornie, byś z wysokości swej chwały wejrzał na nas i przyszedł nam z pomocą.
Ty pomagasz wszystkim, którzy wzywają Twego pośrednictwa i proszą o opiekę. Nie odrzucaj i naszych ufnych próśb, ale wspomagaj nas w naszych troskach i kłopotach. Twoi czciciele znają skuteczne wstawiennictwo Świętego z Padwy w odnalezieniu rzeczy zgubionych, ochronie przed złodziejami, opiece nad podróżującymi, niesieniu ulgi w cierpieniu chorym, biednym i zakłopotanym. Z ufnością błagamy, spraw, abyśmy dzięki twej opiece mieli zawsze silną wiarę, pracowali nad poprawą życia i pomnożeniem łaski uświęcającej.
  Polecaj nas Najświętszej Maryi, Matce Bożej, której zawdzięczasz szczególną pomoc w pracy dla zbawienia ludzi. Ty wiesz, jak słabi i nędzni jesteśmy, wiesz najlepiej, jakie zło zewsząd nas otacza i jak bardzo potrzebujemy Twej pomocy.

Prosimy Cię święty Antoni, abyś nas w życiu wspomagał i kierował ku dobremu Bogu. Wspieraj wszystkich, którzy przychodzą tutaj przed Twój ołtarz lub na innym miejscu zwracają się do Ciebie w swoich potrzebach i troskach. Niech wszyscy odczuwają Twoją opiekę i doznają Twej pomocy, wielbiąc Boga Ojca i Syna i Ducha Świętego.
   Amen.

4 komentarze:

 1. Kiedy kilka lat temu w banku wyczyszczono mi konto do zera,wróciwszy do domu pierwsze co zrobiłam,to padłszy na kolana wołałam:święty Antoni pomóż.Po paru dniach cała suma wróciła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Św. Antoni proszę aby mój mąż się odnalazł, aby odnalazł w sobie miłość do dzieci i do mnie.Aby odnalazł drogę do Boga, bo zbłądził i brnie nadal na oślep ku przepaści niszcząc naszą rodzinę.
  Św. Antoni pomogłeś mi nie raz. Pomóż nam znaleźć spokój, miłość , zrozumienie. O spokojny dom pełen Boga i miłości proszę Cię. amen
  Bożenka pz

  OdpowiedzUsuń
 3. Współmodląca się Anna14 czerwca 2016 11:30

  To też mój ulubiony bardzo zapracowany święty. Zawsze, kiedy nie mogę czegoś znależć od razu proszę go o wsparcie i wiem, że znajdę poszukiwaną rzecz nawet najbardziej błahą.
  Warto korzystać z pomocy świętych, bo oni po to są i czekają na nas chcąc nam pomagać,
  Nie czyńmy ich bezrobotnymi - oni tak czekają na nas i nasze potrzeby

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) mnie też Święty Antoni nigdy nie zawiódł :) podobnie jak Najświętsza Maryja Panna i Święty Józef i inni oraz Dusze czyśćcowe, które modlą się za nas nieustannie, ale też bardzo potrzebują naszej modlitwy, a przede wszystkim Mszy i Komunii Świętych... że nie wspomnę o Aniele Stróżu i Michale Archaniele :). Pamiętajmy o Nich :) i bądźmy w nieustannej łączności ze światem niewidzialnym, który jest tak blisko :). Warto w każdej sytuacji i sprawie zanim zacznie się o własnych siłach coś robić, poprosić Kogoś o pomoc :), bo tak jak piszesz Anno oni chcą pomagać :)

   Usuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.