Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

13.11.2022

Wszystko już było, a to, co jest zostało zapowiedziane... Trwaj przy Jezusie.

Takie myśli mogą pojawić się, gdy czytamy przypadającą na dzisiejszy dzień, Ewangelię. Prześledźmy ją fragmentami.

  "Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony."

Pan Jezus wypowiada te słowa do uczniów podczas rozmowy o świątyni jerozolimskiej...

Jednak ile pięknych kościołów jest w obecnej dobie niszczonych na świecie?

Świątynię jerozolimską zniszczyli wrogowie, kościoły współczesne są wyburzane, gdyż wierni przestali się nimi zajmować, a właściwie przestali odwiedzać w nich swojego Boga. Nie odwiedzają, bo wiarę zatracili...

Izraelici płaczą po swojej świątyni do dzisiaj... A ilu chrześcijan płacze po znikających kościołach?

 

  " Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz: „Nadszedł czas."

  Ostrzeżenie naszego Zbawiciela było aktualne w czasach apostołów, było aktualne przez cały tok historii świata, a teraz, jest aktualne może szczególnie.  

  Wraz z rozwojem techniki i możliwości multimedialnych, pojawia się tak dużo informacji na dany temat, które są niekiedy sprzeczne z sobą. Pojawiło się wielu takich, którzy chcą być rządcami, nie tylko umysłów, ale i dusz.

Pan Jezus powiedział: " Nie podążajcie za nimi!"

Do słów Pana Jezusa, można chyba dopowiedzieć: Trzymajcie się mnie.

 

" Powstanie naród przeciw narodowi” i królestwo przeciw królestwu. Wystąpią silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie."

   

  Tak było i jest do obecnych dni. W sercach wielu ludzi jest brak pokoju, lub żyją jakimś pokojem ziemskim. Widocznie to nie wystarczy, żeby pokój panował  między ludźmi, narodami i państwami.

 W tym miejscu, przypomnijmy sobie słowa Pana Jezusa wypowiedziane przy innej okazji. "Pokój zostawiam wam, pokój mój wam daję. Nie tak, jak daje świat, Ja wam daję".

  Problem jest w tym, że coraz mniej ludzi pragnie żyć w pokoju Jezusa...  I na świecie jest, jak jest...  Coraz więcej ludzi zbolałych, a coraz mniej szczęśliwych...

 

  "Lecz przed tym wszystkim podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników."

  Tak wielu narobiło się tych królów i namiestników, ale i tych którzy judzą i wydają również.

   Pan Jezus powiedział, jak należy postępować:

   "Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić."

  W innym miejscu mówił:  "Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony."A w zakończeniu dzisiejszej Ewangelii czytamy:  "Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie."

   Trwajmy, więc, przy Jezusie, Jego słowo niech będzie dla nas jedynym drogowskazem.

                                                             Sławek +

Liturgię Słowa z dzisiejszej niedzieli znajdziemy pod linkiem:

https://niezbednik.niedziela.pl/dzien/2022-11-13

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.