Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

14.08.2022

" Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął " ... Łk.12,49


W dzisiejszej Ewangelii,  Pan Jezus zapowiada, że w dalszej historii świata, będą dokonywały się rozłamy, a ich powodem będzie On sam. Będą się one  dokonywały nawet w rodzinach.

Jak jest w historii naszych rodzin, każdy z nas wie najlepiej...

Rozłamy w rodzinie są zawsze smutnym, a niekiedy tragicznym stanem...

Rodzina zaczyna się od małżeństwa zawieranego przed Panem Bogiem, stąd też płynie siła do jej trwania niezależnie od życiowych okoliczności. 

Módlmy się, aby te rozłamy, o których mówi Pan Jezus, jeśli już do nich dojdzie, małżeństwa i rodziny, które są przed Panem Bogiem zawierane,  potrafiły w Jego Imię pokonać.

Wierzę, że trwając  przy Panu Bogu, niejako przyoblekając się w Jezusa, rozłamów zdołamy uniknąć, a ich symptomy będą za Łaską Bożą usunięte, gdy tylko się pojawią, że Pan Bóg zwycięży w nas, a nasze rodziny z Nim.

  Módlmy się też, aby rozłamy, których w życiu społeczeństw, państw jest tak wiele, nie doprowadziły do ich destrukcji, a wołanie do Pana Boga nie zaczęło się rozlegać dopiero, gdy będzie już bardzo źle.

  O płomień Miłości ku Tobie, prosimy Cię Panie.

  Na kanwie dzisiejszej Ewangelii, polecam, słowo dialogu z Kapłanem.

https://dzielo.pl/przyszedlem-rzucic-ogien-na-ziemie/

                                                               Sławek +

Liturgię Słowa z dzisiejszej niedzieli znajdziemy pod linkiem: 

https://niezbednik.niedziela.pl/dzien/2022-08-21

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.