Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

03.09.2019

O Chwałę Niebieską się Siostry i Bracia starajmy.


  W dniu dzisiejszym obchodzimy wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
   Może zechcemy zapoznać się z radami św. Grzegorza, jakie tłumacząc słowa z ósmego rozdziału Ewangelii św. Łukasza kierował do współczesnych mu wiernych.
    
  Słowa Biblii pozostały niezmienne, więc myślę, że również nauczanie św. Grzegorza, jest aktualne dla nas.
   Dla zachęty fragment z homilii św. Grzegorza. Całość na stronie: http://www.ultramontes.pl/grzegorz_wielki_o_sluchaniu.htm
                                                                  
                                                    Sławek +

…” Ziemia dobra przynosi owoc w cierpliwości; ponieważ nie jest dobrem to co czynimy, jeśli uchybień naszych bliźnich z wyrozumiałością nie znosimy. Im kto wyżej się wzniósł, im bardziej w doskonałości postąpił, tym mu ciężej przychodzi stosowanie się do świata, naginanie się do jego wymagań – przeciwności się mnożą, w miarę jak on w upodobaniach światowych nie smakuje. W tym leży przyczyna, że wielu i dobrze czynią i pomimo to ze smutkiem, z udręczeniem rady sobie dać nie mogą. Od pragnień ziemskich są dalecy, a jednak od srogich biczów nie są wolni. Ale według zapewnienia Pana ziemię dobrą stanowią, owoc w cierpliwości przynoszą, bo gdy z pokorą bicze przyjmują, po biczach wzniosły pokój otrzymują….”

…” O to się bracia starajmy, tak się w dobrem rozmiłujmy, abyśmy potem w chwale niebieskiej uczestnikami być mogli tych, których sobie teraz do naśladowania przedstawiamy. Amen.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.