Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

28.06.2019

Módlmy się za kapłanów, o trwanie w powołaniu.


   Mamy, chyba niespodziewanie, dość trudny czas w polskim kościele…

 Po różnych atakach na kościół i aktach profanacji,  słyszymy obecnie o rezygnacji z kapłaństwa niektórych duchownych....

  Uderz w pasterza, a rozproszą się owce…


   Aby rozproszyć, a chociażby osłabić wiernych, czy zasiać taki, czy inny ferment w jakiejś wspólnocie, trzeba uderzyć w kapłana.

  Szatanowi o to chodzi, jak również ziemskim wrogom kościoła.

  
   Boże wybranie do kapłaństwa wymaga osobistej współpracy powołanego z Łaską Bożą, wymaga osobistej modlitwy, zacieśniania i pogłębiania relacji z Bogiem, aby trudy posługi, czy ludzkie słabości nie zniszczyły  kapłańskiego posłannictwa, nie zniszczyły kapłana.
   
    Kapłan jest jednak darem Boga dla wspólnoty wiernych, nie jest powołany dla samego siebie…
Skoro tak, to wierni z wdzięczności Bogu za ten dar i z troski o dobrze realizowane kapłaństwo, powinni wspierać kapłanów swoją modlitwą. Dobry kapłan poprowadzi ich dobrą drogą...
  Kapłan nie może być samotną wyspą…

  Polecam artykuł, który tę sprawę  dokładniej przedstawi i co daj, proszę, Panie Boże, skutecznie zachęci do modlitwy za kapłanów…  
 Ku chwale Boga, uświęceniu i zbawieniu kapłanów i nas.

Najświętsze Serce Pana Jezusa, proszę, bądź  źródłem miłości i wiary kapłanów, ostoją w czasie pokus, a przynaglaj nas do modlitwy, aby jedni swoje kapłaństwo czynili piękniejszym, a inni pojawiające się pokusy pokonywali.
                                                                     
                                                        Sławek +
 
http://www.betanki.pl/bmwk-185/modlitwy-zamyslenia-196/dar-kaplanstwa-11199

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.