Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

24.05.2019

O strojach 3. Głosy z zewnątrz…


  "Podobnie kobiety – skromnie przyodziane, niech się przyozdabiają ze wstydliwością i umiarem, nie przesadnie zaplatanymi włosami, nie złotem czy perłami, czy kosztownym strojem,  lecz dobrymi uczynkami, co przystoi kobietom, które się przyznają do pobożności." 1 Tym, 2, 9-10

  Dwa poprzednie teksty zamieszczone na naszej stronie Modlitwy Wstawienniczej, dotyczące obioru w kościele, cieszyły się bardzo dużą poczytnością,. W komentarzu zapowiedziałem jeszcze jeden tekst na ten temat.

  Chciałbym jednak ograniczyć swoje słowo, które już zresztą wyraziłem w komentarzu do pierwszego z tekstów i zaproponować rozważania innych osób, rozważania poświęcone głównie ubiorowi w kościele, ale nie tylko. 

   Żeby było ciekawiej i sprawiedliwiej, słowo jak ubrać się udając się na Mszę Świętą, dotyczyło będzie nie tylko niewiast, ale i mężczyzn.  Będzie też słowo ks. egzorcysty G. Tomasellego, podane w ciekawej formie, a dotyczące m.in. czystości i moralności.

 Pod drugim linkiem znajduje się  szerokie rozważanie w omawianym temacie, wychodzące od słów bł. Hiacynty, że… „Przyjdą mody, które będą bardzo obrażać Pana Jezusa.
  
  "Wdzięk nad wdziękami skromna kobieta 
i nie masz nic równego osobie powściągliwej" 
Syr. 26, 15

          Jestem również tego zdania.
                                                      Sławek +


                 

1 komentarz:

 1. I wszystko jasne. Panie Boże zapłać Sławkowi i Mariuszowi.
  U nas księża nie są konserwatystami, jednak w okresie letnim przez 2 lata z rzędu prosili delikatnie, by zakładać strój godny miejsca świętego i spotkania z Bogiem. I poskutkowało, choć parafia dość trudna. Skończyła się plaża, pokazywanie wdzięków, opalonych nóg do szyi, modnych, lecz kontrowersyjnych krojów. Obecnie w większości przypadków kobiety przychodzą na Msze niedzielne skromnie i elegancko ubrane, a mężczyźni zwłaszcza młodzi w garniturach lub w marynarkach.
  I ja przyznaję, zauważyłam u siebie, że w tygodniu nie zawsze przychodziłam w stroju godnym Bożego Domu, teraz staram się przebrać, a jeśli nie mogę, idę na Mszę w zbyt codziennym ubraniu. I ono mi jednak przeszkadza, odkąd dotarło do mnie, że Msza Święta nie jest tylko na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, nie jest tylko ucztą, lecz uobecnieniem Najświętszej Ofiary Jezusa Chrystusa. Niech każdy, kto ma jeszcze wątpliwości, odpowie sobie na pytanie, w jakim stroju chciałby towarzyszyć Jezusowi: osamotnionemu w Ogrójcu, pojmanemu, opluwanemu,
  Jezusowi biczowanemu, koronowanemu cierniami, niosącemu Krzyż, Jezusowi konającemu za nas na Krzyżu i wreszcie Zmartwychwstałemu.
  Oczywiście, gdyby ktoś szukał Boga, pomocy - materialnej lub duchowej i przyszedł na Mszę Świętą lub do kościoła w łachmanach - tak modnych obecnie lub niemodnych i brudnych, nie zostałby wyproszony, ale otrzymałby wsparcie.

  Magda

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.