Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

09.03.2019

"Misjonarz na Wielki Post"

Modlitwa, post, jałmużna… To wielkopostne uczynki, podejmowane z miłości do Boga i skierowane ku rozwoju swojej duchowości, oraz ku dobru bliźnich.

  
W akcji "Misjonarz na Wielki Post", chcieliśmy zaprosić - do pierwszego z nich, a będzie to modlitwa za misjonarzy. ( Link z informacją na końcu artykułu)

  Może czasem oglądamy filmy pokazujące pracę misjonarzy?...  Często też, dochodzą do nas relacje z krajów misyjnych, które pokazują nam z czym muszą się stykać Ci, którzy postanowili posłuchać Pana Jezusa najbardziej, jak tylko się da, a mottem swojego posłannictwa życiowego uczynili Jego wezwanie:  „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Mk. 16.15
   
   Nie każdy z nas na misje pojedzie... raczej mało kto, ale każdy może w różny sposób wspierać tych, którzy wypełniają słowa Pana Jezusa dosłownie. W naszym słowie, zachęcamy do wsparcia modlitwą.
   Krótkim wyjaśnieniem na czym polega modlitwa w tej wielkopostnej akcji i zachętą, niech będzie cytat ze strony misyjne.pl.
   
 "W akcji „Misjonarz na Post” udział wziąć może każdy, bez względu na wiek, zasobność portfela czy miejsce zamieszkania. Akcja jest uniwersalna, a duchowego wsparcia misjonarzy podejmują się osoby mieszkające nawet poza granicami Polski.
  – Dla mnie modlitwa za polskich misjonarzy jest moim duchowym obowiązkiem. Sama nie mogę pojechać na misje, ale przecież mogę się za nie modlić. Wiem, że ta modlitwa jest bardzo potrzebna – mówi jedna z uczestniczek akcji."

   Wszystko co trzeba zrobić, aby wziąć udział w akcji, to wypełnić krótki formularz i wylosować misjonarza czy misjonarkę:


      Zapraszamy do modlitwy za misjonarzy, a przez to do stanięcia przy nich w ich niekiedy bardzo ciężkiej misyjnej posłudze.
 Z Panem Bogiem i Maryją

                                           Magda z Anetą i Sławkiem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.