Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

07.11.2018

Ku Niepodległości


  Rok 2018 jest rokiem poświęconym setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Cały rok miał być w tym duchu obchodzony, a kulminacyjne obchody mają mieć miejsce 11 listopada w Narodowe Święto  Niepodległości.

   Miałem nadzieję, że ten rok będzie szansą zjednoczenia Polaków i wspólnego świętowania, ale też przyczyni się do bycia dumnym z tego, że jesteśmy Polakami i, że dobro Ojczyzny będzie ponad wszelakimi dobrami grupowymi: teraz i na przyszłość, że wspólnota narodowa będzie odbudowana, wzmocniona… że w zdrowym ciele Ojczyzny, zdrowy duch będzie wzrastał...
   Jak było i jak zapowiada się koniec obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości, każdy widział, widzi i ocenia po swojemu.
  Ja jestem zawiedziony.
   Ale zostawię to w tym miejscu tylko takim stwierdzeniem.
  Chciałbym zaproponować, abyśmy przypomnieli sobie, czy zapoznali się dokładniej z tą drogą naszej Ojczyzny do niepodległości, oraz z tekstami z tamtych lat. Jak to było wtedy w mediach...                                                                                   
                                                                          Sławek +I jeszczeBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.