Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

22.05.2018

Modlę się, modlę...

Modlitwa to najcenniejszy dar dla drugiego człowieka, szczególnie kiedy jest nieznany, a my staramy się za niego modlić…

  Kiedyś usłyszałam słowa, że niemożliwym jest, aby ograniczony umysł człowieka, zrozumiał Nieograniczonego Boga.
Ja myślę tu i teraz i pragnę najlepiej na wczoraj, a Bóg w swojej nieskończonej miłości, widzi naszą rzeczywistość w zupełnie innym czasie i daje to, co w danym momencie jest dla nas najlepsze.
 Przeżywam noce duchowe, nie tracąc przy tym wiary, czekam i mocno wierzę, że Bóg pragnie tylko naszego dobra. Kiedy czuję, że w mojej modlitwie brakuje serca, wzywam pomocy Ducha Świętego. Myśli o tym, że modlitwa nie ma sensu, są podszeptami szatana- jesteś marny, do niczego. Często wątpliwości, rodzą pytania -  a jak nie wymodlę ?

  Zwątpienia, noce duchowe, często towarzyszą ludziom rozmodlonym. Nawet Wielcy Święci przechodzili takie etapy w swoim życiu. Święta Matka Teresa z Kalkuty, blisko czterdzieści lat nie odczuwała obecności Boga.
Święty Ojciec Pio Powiedział: bądź odważny nie obawiaj się ataków szatana! Zapamiętaj, iż jest to zdrowy znak, gdy szatan krzyczy i miota się wokół Twojego sumienia. To znaczy, że nie ma on dostępu do wnętrza Twojej woli.
 
 Gdy zwątpienie  przychodzi najważniejsze jest, aby nie porzucać modlitwy, a wręcz przeciwnie szukać Boga w każdym momencie, w każdej sytuacji.
Po przejściu,, ciemnej doliny"  nastąpi czas łaski.
Bóg jest zawsze z nami.

  Nie zapominajmy, że to nie my decydujemy i absolutnie nic nie zależy od nas i intensywności naszej modlitwy, to wiara ma decydujące znaczenie. Kiedy Bóg widzi nasze serce, pełne zaufania i wiary, daje w obfitości.  
 «Wierzę, Panie, zaradź memu niedowiarstwu» Mk.9.24
 Gdyby się pojawiło...
                                                       Anna G.
                                            

4 komentarze:

 1. Wybierając tekst na dzień dzisiejszy, nie wiedziałem jakie są dzisiejsze czytania...
  Rano otwieram czytania dnia i co widzę w 1 czytaniu?
  Jk 4, 1-10 Warunki dobrej modlitwy.

  Chwała Tobie Panie za Twoje prowadzenie :)
  Sławek +

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę Was o modlitwę w mojej intencji
  Barbara

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama doswiadczam ze ktos sie za mni modli.Bóg zaplac za wszystko

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój przyjaciel miał wczoraj zator płuc. Bardzo prosze o modlitwę za Witolda.Niech Maryja i Jezus Miłosierny zaopiekują się nim w tym trudnym czasie. Boże,bądz miłościw dla Witolda,uzdrów go i pozwól mu chwalić Ciebie....
  Bóg zapłać za każde westchnienie...

  OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.