Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

07.04.2018

Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Dz. 9  Dzień dziewiąty: Dusze oziębłe… 7.04.2018r

  Dziś sprowadź mi dusze oziębłe i zanurz je w przepaści miłosierdzia Mojego. Dusze te najboleśniej ranią Serce Moje. Największej obrazy doznała dusza Moja w Ogrójcu od duszy oziębłej. One były powodem, iż wypowiedziałem: Ojcze, oddal ten kielich, jeżeli jest taka wola Twoja. - Dla nich jest ostateczna deska ratunku uciec się do miłosierdzia Mojego.

  Jezu najlitościwszy, któryś jest litością samą, wprowadzam do mieszkania najlitościwszego serca Twego dusze oziębłe, niechaj w tym ogniu czystej miłości Twojej rozgrzeją się te zlodowaciałe dusze, które podobne są do trupów i takim Cię wstrętem napawają. O Jezu najlitościwszy, użyj wszechmocy miłosierdzia swego i pociągnij je w sam żar miłości swojej, i obdarz je miłością świętą, bo Ty wszystko możesz.

  Ogień i lód razem nie może być złączony,
Bo albo ogień zgaśnie, albo lód będzie roztopiony.
Lecz miłosierdzie Twe, o Boże,
Jeszcze większe nędze wspomóc może.

  Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia na dusze oziębłe, a które są zamknięte w najlitościwszym Sercu Jezusa. Ojcze miłosierdzia, błagam Cię przez gorzkość męki Syna Twego i przez trzygodzinne konanie Jego na krzyżu, pozwól, aby i one wysławiały przepaść miłosierdzia Twego... (1228-1229)  

Koronka do Miłosierdzia Bożego

http://www.faustyna.pl/zmbm/koronka-do-milosierdzia-bozego/

1 komentarz:

  1. .... chyba trzeba głębiej zastanowić się nad stwierdzeniem Pana Jezusa o duszach oziębłych. Skoro to właśnie z powodu takich dusz wypowiedział do Ojca słowa o oddaleniu kielicha który miał wypić. jak bardzo musiało i nadal musi ranić Jego Serce każda dusza oziębła - obojętna. Pewnie też bliska jej dusza tzw. letnia - inaczej mówiąc: Ni zimna, ni gorąca. Boże tchnij w nas Swojego Ducha, byśmy stali się Twoimi pomocnikami, narzędziami które przyprowadzą do Ciebie wiele dusz rozgrzanych Twoim Duchem. Duchu Święty - prowadź nas w poszukiwaniu takich dusz i tchnij w nas Swoje Słowo które poruszy serc wiele...

    Z Panem Bogiem i Maryją.
    M.B

    OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.