Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

13.03.2018

Wielki Post, mój ulubiony czas.

Być może to, co napiszę nie jest zbyt popularne, ale ja naprawdę lubię okres Wielkiego Postu!
 Inni za ulubione święta uważają Wielkanoc, Boże Narodzenie, czy Boże Ciało, a ja całym sercem odczuwam obecność Bożą przy człowieku właśnie w Wielkim Poście.
Już w Popielec zostaję łagodnie "ustawiona do pionu", abym nie popadła w życiową rutynę i nie zachłystywała się zbytnio ziemskim żywotem.
Nabożeństwa Drogi Krzyżowej, czy Gorzkich Żali odnawiają we mnie radość duszy - wiem, jak dobry musi być Pan Bóg, skoro nas, ludzi - tak niedoskonałych, brudnych poprzez swoje grzechy i zadufanych w sobie - przytula do siebie całą mocą swojego umęczonego na Krzyżu Ciała - oto sens Miłosierdzia Bożego!
  Nie zapominam o sakramencie pokuty, zwłaszcza w Wielkim Poście - choć tak chcę ulżyć Bogu-Człowiekowi w niesieniu Krzyża na Kalwarię...  a i tak czuję swoją małość i nieporadność przy moim Ojcu...

Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami!

Niech Bóg błogosławi nam, całej naszej wspólnocie.

                                          Grażyna Anna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.