Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

08.09.2017

Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.


  Urodziny Maryi.
Dzień Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przypada 8 września. To święto ustanowił Kościół już w VII wieku.

W ludowej tradycji na polskiej wsi znane jest ono powszechnie jako Matki Boskiej Siewnej – patronki jesiennego zasiewu. W dzień poprzedzający to święto starano się rozpocząć siew oziminy. Pierwsze garście ziarna rzucano na krzyż. Dodawano do nich trochę ziaren z wieńca dożynkowego, zioła wykruszone z bukietu święconego na Matkę Boską Zielną i wianka
z Bożego Ciała oraz bazie z palm wielkanocnych. W pierwszą bruzdę obsiewanego pola kładziono kromki chleba lub specjalnie pieczone małe bochenki, aby ziarno dobrze plonowało i nikomu w nowym roku nie dokuczał głód.
W samo święto rolnicy gromadzili się tłumnie w kościele na modlitwie oddając w opiekę oziminy dla Maryi.
                                                               Agnieszka

  Podczas tegorocznego Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny będzie miał miejsce  Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcamy do wspólnotowego, ale i jak najbardziej osobistego dokonania tego Aktu.
  Jego treść znajdziemy pod linkiem:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.