Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

05.09.2017

Jezus, dzieci... i my


  Rozpoczął się nowy rok szkolny, a razem z nim również nowy rok katechetyczny.
   Znamy słowa Pana JezusaCóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł?”  Mt 16.26a  
Święty Paweł w Liście do Tesaloniczan mówi – „Ducha nie gaście”
  Wspominając na te słowa, a szczególnie na poniższe słowa z których wynika, że Pan Jezus na dzieci nie tylko oczekuje, ale nawet stawia je dorosłym za wzór, nie zabraniajmy im, ale wręcz posyłajmy dzieci i sami bądźmy z nimi na spotkaniu z Panem.
  Stawajmy się jak dzieci, a nie czyńmy dzieci takimi jacy często sami bywamy. Pamiętajmy również o słowach przysięgi małżeńskiej i przyrzeczenia chrzcielnego.
   „Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego.   A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże.   Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego".   I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.” Mk 10.13-16

http://biblia.wiara.pl/doc/3965781.Jezus-i-dzieci

https://www.youtube.com/watch?v=ppcXKoNxG2A

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.