Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

03.12.2016

Zamyślenie nad wieńcem adwentowym… / na podstawie medytacji Willi Hoffsummera/

  Pan jest moim światłem i zbawieniem moim… por. Ps 27,1-5
Bądźcie źródłami światła w świecie… por. Flp,12-18
Światłość świeci w ciemności… por. J 1, 1-8

  Zapach gałęzi, a na nich świece budzące niepowtarzalny nastrój oczekiwania i światło świec rozjaśniające mrok zimowego miesiąca… W miarę upływających dni Adwentu, zapalając każdego dnia przed modlitwą świece możemy ukierunkowywać myśli na otwieranie serca  na Boży pokój, radość oraz budowanie zgody…

  Światło pierwszej świecy niech będzie światłem mojego życia… mówię więc TAK sobie, konkretnej osobie z tymi oto talentami, zdolnościami, wadami  i brakami…
Do wypowiedzianego tak, dołączam DZIĘKUJĘ, bo wszystko co mam zostało mi podarowane… dlatego pragnę tak, jak ta świeca przekazywać ciepło i jasność gdy pojawia się ciemność i strach…:) :) :)

  Światło drugiej świecy, to światło Twojego życia… osoby mi najbliższej męża, żony, dziecka… może kogoś innego… 

Mówię Tobie TAK, tobie takiemu jakim jesteś z wszystkimi twoimi zdolnościami i talentami, z trudnościami i  ograniczeniami… w tym Tak dla Ciebie zawiera się także DZIĘKUJĘ za wszystko co się zdarzyło w naszym wspólnym życiu… razem z tobą/wami, chce światu przynieść więcej nadziei i miłości, zaufania i bezpieczeństwa…:) :) :)

  Światło trzeciej świecy… możemy być nim Wszyscy  :) :) :) także nasza Wspólnota Inicjatywy Modlitwy Wstawienniczej… ja konkretnie do niej należąca mówię Wszystkim pozostałym TAK… takim jacy jesteście i tej Waszej pięknej gotowości do niesienia pomocy innym… ale także temu czym nie dzielimy się, czyli naszym trudom i kłopotom… gdybyśmy my wszyscy  mogli podać sobie ręce  :) dopiero utworzylibyśmy piękny wieniec… w dzisiejszej modlitwie powiedzmy wszystkim pozostałym TAK i DZIĘKUJĘ za wszystkie dobre czyny, słowa, westchnienia… za całe dobro każdego dnia powszedniego… tylko wspólnie damy radę służyć innym… Chciejmy tego i służmy sobie wzajemnie i innym...

  Światło czwartej świecy … powinno być dla każdego z nas światłem ostatnim, które przyświeca w drodze powrotnej do domu… mówię Tak… jedynemu światłu świata, które zapaliło się dla nas w Jezusie Chrystusie… Światło Jezusa rozświetla wszelkie mroki… DZIĘKUJĘ, że jest w tym świetle nadzieja, która sięga poza śmierć… może w niejednym sercu już płonie pragnienie współpracy z Jezusem na nowej ziemi, w tej wspólnocie , w której  spodziewamy się pokoju, sprawiedliwości, miłości, aby wszyscy ludzie mogli odetchnąć…:) :) :)…

                                                                                 Ela P.

5 komentarzy:

 1. Elu,DZIĘKUJĘ... :)Wioletta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wioletto :) eh chciałabym zdrobniale, ale nie wiem jak, bo w przypadku Twojego imienia słyszałam różne wersje :). Wiolu dziękuję... wybacz jestem niepoprawna...:) tak lubię czytać jak się na stronie pojawia nowe dzielenie kogoś, ze wszystkimi... może też dałabyś radę napisać :), bo każdy z nas może drugich obdarować , każdy ma w sobie bogactwo do rozdawania innym :). Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie :)

   Usuń
 2. Interesuję się dawnymi obyczajami i tradycją naszego kraju, głównie jego wschodnich terenów. w jednej z publikacji przeczytałam, że każda ze świec na wieńcu adwentowym miała swoje znaczenie, które nasi przodkowie rozważali w kolejne niedziele Adwentu. Pierwsza oznaczała wybaczenie wygnania z Raju Ewie i Adamowi, druga – wiarę patriarchów w otrzymanie Ziemi Obiecanej, trzecia - radość króla Dawida, a ostatnia – nauczanie proroków o nadejściu Syna Bożego.

  OdpowiedzUsuń
 3. TAK i DZIĘKUJĘ :) Elusiu,głęboki ukłon z ciepłym uściskiem ślę w Twoim kierunku, dziękuję dobremu Bogu za Ciebie, za to że z nami JESTEŚ, za Twoje piękne i mądre słowa, którymi się z nami tak ochoczo dzielisz, za Twoją mądrość i doświadczenie, za bogactwo którym nas obdarzasz!!!Elu,niech dobry Bóg wynagrodzi za wszelkie dobro i obdarza hojnie swoimi łaskami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Elusiu :) i wzajemnie :):):),i niech Twoje czułe słowa wracają do Ciebie, i owocują :) wciąż!

   Usuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.