Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

10.12.2016

Adwentowe refleksje - Maria


  Zacznij od nowa! - mówi nam Jezus w czasie Adwentu, w czasie gdy zbliża się Boże Narodzenie.
  "Gdy upadnie twoje serce, podnieś je słodko, upokarzając się głęboko przed Bogiem na widok swej nędzy i nie dziwiąc się wcale swemu upadkowi, gdyż nic w tym dziwnego, iż ułomność jest ułomną, słabość słabą, a nędza nędzą.
  Obrzydź sobie jednak z całej duszy obrazę, wyrządzoną Bogu, a z wielką odwagą i ufnością w Jego miłosierdziu wracaj na drogę cnoty, z którejś zeszła."
(św. Franciszek Salezy, Filotea)
   A więc wytrwałość nie polega na tym, żeby nigdy nie upaść, ale na tym, aby zawsze się podnosić i zaczynać od nowa, bo "ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły; biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą.(Iz.40,25-30).
      
             Pozdrawiam. Z Panem Bogiem.
                                                             Maria F

2 komentarze:

  1. tylko dla Ciebie ukochany Jezu warto podnosić się z upadku ,bo TY jesteś Całym moim życiem i tylko Ty umiesz tak kochać i wybaczać tyle razy

    OdpowiedzUsuń
  2. Marysiu dziękuję, że o tym przypomniałaś :). Zgadzam się z Tobą. Ktoś powiedział, że 'nie jest ważne jak się upada tylko to jak się wstaje z upadku". Można tu przytoczyć list do Rzymian 5,4 gdzie mowa o wytrwałości, która jest cnotą i dalej 5,20 "Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska". Każdy upadek możemy wykorzystać, obyśmy tylko pamiętali o tym :), że nasza wiara w Jezusa Chrystusa to nadzieja na życie z Nim. Pozdrawiam bardzo serdecznie :):):)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.