Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

03.11.2016

Zaczynać od siebie


"Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje"
  Zaprzeć się siebie, to czasem z czegoś zrezygnować, jak również coś postanowić.... 
Często, ja także jestem w sytuacji braku postanowień - typu rezygnacji czy wyrzeczenia się jakiegoś przyzwyczajenia. Jakiś czas temu, w czasie rekolekcji, kapłan z potężną energią wołał w trakcie kazań, abyśmy nie traktowali Boga jak małego dziecka i nie rezygnowali dla Niego np. z cukierków....
  Zadawał konkretne pytania, czym jest takie…. poświęcenie?
 Tłumaczył podejmowanie abstynencji od alkoholu, kiedy w normalnym okresie liturgicznym roku, także w ogóle nie sięgamy po alkohol….
  Prosił o przemianę naszych serc i wyzbycie się egoizmu.
  Komentarze były głośne i przeważał brak zrozumienia istoty rzeczy. Spojrzeć w siebie - zobaczyć prawdę o sobie o swoim prawdziwym ja, tym które zna tylko Bóg i my sami. Zmienić swoje postawy i zobaczyć Boga w drugim człowieku. Bez krytyki, osądzania i spisywania na straty. Chyba nad tym muszę popracować....
           Pozdrawiam serdecznie
:)              
                                                           Ania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.