Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

01.10.2016

Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła.


  1 października wspominamy św Tereskę od Dzieciątka Jezus. Mała Święta, karmelitanka, doktor Kościoła.  Krótkie życie, a tyle tytułów. Ale od początku:
 
  Święta Teresa urodziła się 2 stycznia 1873 r. w Alencon (Francja) jako ostatnia z dziewięciorga dzieci Zelii Guerin i Ludwika Martin. Jej ojciec był zegarmistrzem, matka zaś koronkarką. Rodzice byli ludźmi pobożnymi i doświadczonymi przez cierpienie - wcześniej stracili już czwórkę dzieci. Okazało się, że i Teresie grozi śmierć, gdyż matka nie mogła jej karmić. Po kilku miesiącach prawie zagłodzonym dzieckiem zajęła się wiejska kobieta, u której mała Tereska spędziła pierwszy rok swojego życia. Po powrocie do domu krótko cieszyła się bliskością mamy. Zelia zachorowała na raka i zmarła 28 sierpnia 1877 r. W listopadzie cała rodzina przeprowadziła się do domu wuja Izydora w Lisieux.
   
  Gdy Tereska skończyła 8 lat, rozpoczęła naukę w szkole klasztornej sióstr benedyktynek.
 
9 kwietnia 1888 r. wstąpiła do Karmelu w Lisieux. Rok później - 10 stycznia rozpoczęła nowicjat.  8 września 1890 r. złożyła swoje śluby zakonne. Rok później odkryła "małą drogę dziecięctwa duchowego". Pragnęła by jej życie stało się aktem doskonałej miłości, a cierpienie możliwością jej pogłębienia i wykazania. W lutym 1893 r. została mistrzynią nowicjatu.
 
  Pod koniec 1894 r. matka Agnieszka poprosiła ją, by spisała wspomnienia z dzieciństwa. W następnym roku Teresa ofiarowała się miłości miłosiernej Boga oraz została duchową siostrą kleryka, który przygotowywał się do misji.
Napisała też pierwszy rękopis "A", który wraz z jej kolejnymi rękopisami "B" i "C" stanowią autobiografię świętej, opublikowane po jej śmierci. Nocą w Wielki Piątek 1896r. pojawił się pierwszy krwotok z płuc. Niedługo później przeżyła noc wiary. Zmierzając ku śmierci zawierzyła się Jezusowi, przeżywając z Nim swoją drogę cierpienia. 30 września 1897 r. umarła w ekstazie miłości. W 1997 r. ogłoszono ją Doktorem Kościoła.

   Św. Teresa obiecała za życia, że przez całą wieczność będzie zrzucać róże na ziemię. Jej bliskość wobec ubogich i zrozpaczonych, pomimo odosobnienia w klasztorze czyni Teresę postacią pełną miłości i braterstwa w modlitwie.

     Krótkie westchnienia do Świętej Teresy di Dzieciątka Jezus
  Święta Tereso od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza - doktorze Kościoła, która naszemu ogarniętemu pychom światu ukazałaś swą "drogę małości ewangelicznej", naucz nas stawać się małymi i pokornymi, zachowując nasze serca nieskażonymi przez wszelkie zło i pychę, ponieważ tylko tą drogą , według słów Pana Jezusa , będziemy mogli osiągnąć niebo.
Chwała Ojcu.....

  Święta Tereso od Dzieciątka Jezus i Świętego Oblicza- doktorze Kościoła , żertwo ofiarowana Miłości Miłosiernej, która odkryłaś w Kościele misję bycia sercem mistycznego Ciała Pana., naucz nas nadawać wartość rzeczom, które wykonujemy, również tym najmniejszym, z nadprzyrodzoną miłością.
Chwała Ojcu....

  Święta Tereso z Lisieux - doktorze Kościoła, która zobowiązałaś się pamiętać o nas w chwale nieba, ześlij na świat deszcz róż, jaki obiecałaś i wesprzyj wszystkich, którzy cierpią na ciele i duszy.
 Wyjednaj nam łaskę podobania się Bogu, przez pełnienie Jego woli, tak jak umiałaś to robić sama, oddając się w miłosierne ramiona Ojca, który rządzi wszystkim dla naszego dobra
Chwała Ojcu....

   O św. Tereso od Dzieciątka Jezus i Świętego Oblicza - doktorze Kościoła, która w swym krótkim życiu byłaś przykładem anielskiej czystości, mocnej miłości i wielkodusznego zawierzenia Bogu. Zwróć swe współczujące spojrzenie na nas, którzy w Tobie pokładamy ufność. Uczyń twoimi nasze pragnienia i przemów za nami słowo do Dziewicy Maryi. Powiedz Jej, aby jako Matka Boga i ludzi wyprosiła nam, przez swe wstawiennictwo łaskę, której tak bardzo pragniemy, oraz aby towarzyszyła nam błogosławieństwem umacniającym nas w życiu, aby była przy nas w godzinie śmierci i poprowadziła nas do szczęścia wiecznego.  Amen
                                                 
                                                               Alina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.