Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

13.10.2016

Tajemnica IV i V Chwalebna. Wniebowzięcie i ukoronowanie NMP na Królową Nieba i ziemi.


 Tajemnica IV Chwalebna Wniebowzięcie NMP

  Milczą Ewangelie o tej tajemnicy, ale przecież my wiemy, że Maryja po zakończeniu swego ziemskiego życia została wzięta do nieba. Jak wyglądał ten dzień? Nie wiemy, ale możemy się domyślać, że wszystko odbyło się w absolutnej ciszy. Całe życie Matki Bożej było wielką ciszą. Pewnie tak samo odeszła i tak samo została zabrana do Nieba. Jak bardzo została wywyższona ta pokorna służebnica Pańska. Niby zwykła, pokorna dziewczyna, a dostąpiła godności zostania Matką i Oblubienicą Boga, będąc jednocześnie Jego Córką. Wielkie rzeczy uczynił Jej Wszechmocny, i nam je uczyni jeśli będziemy naśladować Tę, która już nas wyprzedziła do Niebieskiej Chwały.
1x Ojcze Nasz, 10 x Zdrowaś Maryjo, 1x Chwała Ojcu, 1x O mój Jezu


Tajemnica V Chwalebna Ukoronowanie NMP na Królową Nieba i Ziemi

  
  Tam gdzie jest miłość wszystko jest wspólne. Dlatego Chrystus dzieli z Maryją swoją godność Króla Wszechświata. Do tego królestwa miłości i my jesteśmy wezwani. Dojdziemy tam jeśli okażemy Jezusowi swoją miłość, zachowując Jego przykazania. Albowiem służenie Bogu jest królowaniem Królowanie Maryi jest powszechne i rozciąga się tam, gdzie rozciąga się królowanie Jej Syna.
1x Ojcze Nasz, 10 x Zdrowaś Maryjo, 1x Chwała Ojcu, 1x O mój Jezu

                                                                           Alina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.