Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

12.10.2016

Tajemnica II i III Chwalebna. Wniebowstąpienie. Zesłanie Ducha Świętego

Tajemnica II Chwalebna   Wniebowstąpienie

  Pan Jezus dokonawszy dzieła Odkupienia, nie pozostał na ziemi i nie przemienił jej w raj. Wstąpił do nieba, aby przygotować nam nowy raj utracony przez Adama.
  Tutaj jesteśmy tylko przechodniami, pielgrzymami. Ziemia to miejsce próby. Nie po to tu żyjemy, aby urządzać sobie stałe mieszkanie, jak najmocniejsze, najpiękniejsze czy najwygodniejsze. Jakiekolwiek by ono  nie było - prędzej czy później będziemy musieli je opuścić.

   Po to natomiast tu jesteśmy, aby zdziałać jak najwięcej dobrego, aby jak najwięcej okazać miłości bliźniemu, aby jak najwięcej uczynić dla Boga i Jego chwały.
  Jezus pozostawia nam jednak swoją Matkę, aby troszczyła się o nas i dopomogła nam w drodze do niebiańskiej ojczyzny,
1x Ojcze Nasz, 10 x Zdrowaś Maryjo, 1x Chwała Ojcu, 1x  O mój Jezu
                                                   

Tajemnica III Chwalebna Zesłanie Ducha Świętego
  Trzecia Osoba Trójcy Świętej jest chyba najmniej znana. Mało jest nabożeństw do Ducha Świętego. A wielką moc mają modlitwy zanoszone do Niego. Także cały różaniec jest Nim przesiąknięty. Zbawiciel począł się w łonie Matki przez Ducha Świętego. Duchem została napełniona Elżbieta i nienarodzony Jan. Przy Chrzcie w Jordanie kiedy otworzyły się niebiosa nad Jezusem zebrani zobaczyli Ducha w postaci gołębicy. Chrystus napełniony Duchem Świętym głosił Dobrą Nowinę , i w końcu w tej tajemnicy On sam przychodzi.
To sam Duch Święty natchnął nas , abyśmy modlili się jedni za drugich. Każda wspólnota modlitewna jest Jego dziełem. On towarzyszy nam nieustannie. Daje nam dobre natchnienia i jasność rozeznania, odwagę w chwilach próby i dlatego przyzywajmy Go często w naszych modlitwach.
1x Ojcze Nasz, 10 x Zdrowaś Maryjo, 1x Chwała Ojcu, 1x O mój Jezu
                                                      
                                                                   Alina

  Dziękujemy za modlitwę.
 Zapraszamy każdego, kto zagości na naszej stronie, nie tylko członków naszej modlitewnej wspólnoty, do dzielenia się swoim zamyśleniem nad Tajemnicami Różańca.
Swoim słowem a nie zaczerpniętym z internetu. Razem tworzymy tę stronę.
  Swoje rozważania przesyłamy na adres podany w zakładce Kontakt.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.