Jesteś potrzebny innym. Kliknij na "Dołącz do grona modlących" i poznaj zasady Modlitwy Wstawienniczej. Przemyśl, zapragnij i odpowiedzialnie podejmij posługę modlitewną. Zapraszamy.

__________________________________________

__________________________________________

20.10.2016

Część Radosna Różańca. Zwiastowanie i Nawiedzenie Św. Elżbiety. Za życiem.TAJEMNICA I RADOSNA ZWIASTOWANIE

  "Oto poczniesz i porodzisz Syna"
Wiadomość o ciąży zawsze zaskakuje. Nie zawsze jednak pozytywnie. Maryja nie była odosobniona. Ona młoda dziewczyna - prawie dziecko jeszcze dowiaduje się, że zostanie matką. I chociaż nie do końca rozumie Boży plan , z pełną pokorą wypowiada swoje FIAT.  I dziś wiele kobiet staje przed podobnym dylematem. Są młode, biedne i często samotne. Nie umieją sobie poradzić z nowym doświadczeniem i decydują się na ten drastyczny krok. Nie zdają sobie sprawy, że to najgorsze co mogły zrobić. Maryi wszystko objaśnił Anioł, on dodał Jej otuchy i nadziei. Dzisiejsze młode matki są zdane same na siebie. Pomódlmy się w tej tajemnicy, aby każde nowe życie było przyjęte z miłością, a każda matka doświadczyła opieki Bożej i ludzkiej.
1x Ojcze Nasz, 10x Zdrowaś Maryjo, 1 x Chwała Ojcu, 1x Jezu

TAJEMNICA II RADOSNA NAWIEDZENIE ŚW. ELŻBIETY


"Poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie"
Elżbieta i Maryje, dwie kobiety, dwie przyszłe matki. Jedna to starsza już kobieta, mężatka. Przyjęła stan błogosławiony z radością. Od lat czekała na ten moment i nie wyobrażała sobie, że nie mogłaby go przyjąć. Nie wmawiała sobie, że jest za stara, że sobie nie poradzi, że jej mąż to kaleka. Przyjęła Boży Dar z miłością i wielką radością. Wiele kobiet , w dzisiejszych czasach szuka częstych wymówek aby się uchylać od odpowiedzialności. Bo  jest za stara, inna za młoda, kolejna ma już czwórkę dzieci i nie potrzebuje kolejnego. Jakie to proste i wygodne. A czy ktoś się zastanawia kim będzie to dziecko kiedy dorośnie? Może cenionym lekarzem , albo naukowcem? A może świętym? Między narodzonym z niewiast nie było większego od syna Elżbiety.
Módlmy się w tej tajemnicy za wszystkie matki oczekujące potomstwa, aby ten czas był dla nich źródłem nieustannej radości.
1x Ojcze Nasz, 10 x Zdrowaś Maryjo, 1x Chwała Ojcu, 1 x O Jezu

                                                             Alina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie chcesz być osobą anonimową odpowiadając na wpis, kliknij na: "Komentarz jako", wybierz "nazwa/adres URL" i wpisz swoje imię. To jest również, taka prośba z naszej strony.